Strona główna Bez kategorii Akademia Dobrej Muzyki już działa

Akademia Dobrej Muzyki już działa

0

– Świdnica ma duży potencjał muzyczny. Znajdujemy się w miejscu, które przyciąga ze względu na walory turystyczne, historyczne i artystyczne. Udało mi się pozyskać pomieszczenie znajdujące się przy Kościele Pokoju,  jest mi też dane koncertować w nim – mówił dzisiaj Maciej Bator, który w roku 2013 został laureatem konkursu Debiut Gospodarczy.

ADMMaciej Bator i Zuzanna Bator

Maciej Bator na realizację projektu „Akademii Dobrej Muzyki”, która ma się zająć edukacją i popularyzacją aktywności muzycznych otrzymał 15 tysięcy złotych. Dzisiaj debiutanta odwiedził prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Maciej Batror podczas spotkania podkreślał fakt, iż w Akademii Dobrej Muzyki do każdego ucznia podchodzi indywidualnie. – Jesteśmy elastyczni. Nie chcemy zamykać się w ramach – mówił Bator i dodał. – Naszym wielkim atutem jest możliwość gry na starych instrumentach. Wszystkie osoby uczące w akademii posiadają  doświadczenie międzynarodowe.

Debiutant podkreślał również, że wszystkie działania Akademii Dobrej Muzyki wpisują się w życie kulturalne miasta a przede wszystkim promocję Świdnicy. – Kościół Pokoju jest niezwykle magnetycznym miejscem chcemy, aby muzyka grana we wnętrzach świątyni była na najwyższym poziomie – mówił artysta.

ADM_2

Maciej Bator uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w Wałbrzychu gdzie przez sześć lat pobierał lekcje fortepianu, teorii oraz organów (klasa Marka Mikonowicza), którą ukończył dyplomem w 2004 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Staatliche Hochschule fur Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie. Bator uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: Julian Gembalski, Edgar Krapp, Olivier Latry, Ludger Lohmann, Wolfgang Zerer, Bine-Katrine Bryndorf, Luca Basilio Ricossa, Jacques van Oortmerssen, William Porter. Artysta występował jako solista i akompaniator w Polsce, Czechach, Szwecji, Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Poprzedni artykułLaureaci „Okiem Młodych” w Rosji
Następny artykułKonkurs: Wygraj bilety na ŚKPR