Strona główna Bez kategorii Znów ktoś podszywa się po urzędniczkę

Znów ktoś podszywa się po urzędniczkę

6

W lipcu alarmowaliśmy o oszustce, która padając się za pracownicę Urzędu Miejskiego nakazuje starszym ludziom stawiać się pod groźbą kary w magistracie. Tym razem fałszywa urzędniczka pojawiła się w gminie Świdnica. Kobieta próbuje wyłudzać pieniądze od ludzi w podeszłym wieku.

telefon

86-letnia pani Zdzisława ze Słotwiny odebrała telefon kilka dni temu. Kobieta przedstawiła się jako pracownica Urzędu Gminy i zaoferowała ubezpieczenie na wypadek złego stanu zdrowia. W zamian za 60 złotych gmina miałaby opłacać dojazd taksówka do lekarza – mówiła oszustka. Opłatę miał z kolei pobrać listonosz. Starsza pani opowiedziała o rozmowie swoim dzieciom, a te poinformowały Urząd Gminy. Pilnują również, by pani Zdzisława nie wniosła opłaty.

Starsze osoby są łatwym celem dla oszustów i złodziei. Warto, by rodziny i sąsiedzi ostrzegali swoich bliskich przed podejmowaniem pochodnych decyzji w podobnych sytuacjach.

– Urząd Gminy Świdnica  nigdy nie pobierał i nie pobiera opłat z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego od mieszkańców gminy – informuje Janusz Waligóra, rzecznik UG Świdnica. –  Zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności i czujność w przypadku uzyskania oferty odpłatnej pomocy. Osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości lub podejrzenia, że mogą paść ofiarą oszustwa proszone są o kontakt z najbliższym posterunkiem policji lub z numerem alarmowym 997. W każdym momencie można skontaktować się z sołtysem, lub radnym z danej miejscowości, której problem dotyczy, jak również z pracownikiem Urzędu Gminy Świdnica – celem zweryfikowania takiej informacji.

/asz/

Poprzedni artykułBramki i niesamowite triki [FOTO]
Następny artykułMiasto dopłaci do prywatnych żłobków?