Strona główna Bez kategorii Ukraina, Włochy i Polska razem do tańca!

Ukraina, Włochy i Polska razem do tańca!

0

Od dawna się przyjaźnią i spotykają, ale od dziś współpraca ma oficjalny wymiar.  Świdnickie Stowarzyszenie Miłośników Tańca Jubilat Choreograficzna Szkoła Tańca z Iwano-Frankowska na Ukrainie i włoski zespół folklorystyczny COMPAGNIA D’ARTE POPOLARE z San Giuliano podpisały listy intencyjne o współpracy.

tancerze

Z inicjatywy Lubomira Szmida, świdnickiego choreografa, młodzież z Polski, Ukrainy i Włoch bierze udział w projekcie „Tutejsi czyli Stragan Kultury w małym mieście”, który został włączony do programu II Zjazdu Świdniczan. Tancerze zaprezentują swoje umiejętności podczas kilku koncertów, ale oprócz tego będą zwiedzać Świdnicę i okolice, wezmą udział w warsztatach i uświetnią dożynki oraz nabożeństwa.

list 1

Listy intencyjne podpisane.

Gdzie będzie można obejrzeć występy?

22 sierpnia, piątek:

Godz.17.00 – „Jubilat i jego przyjaciele”: Parada, animacje taneczne inspirowane folklorem. Zespół ,,Sobótczańska Biesiada”-Sobótka

Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Tańca „,Jubilat”, Stowarzyszenie Motocyklowe Rider Świdnica, Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Świdnica.

Miejsce: Rynek w Świdnicy

godz. 18:00-20:00 Koncert Galowy – międzynarodowe widowisko taneczne – gospodarz Zespół Pieśni i Tańca Jubilat,

Miejsce:  Rynek w Świdnicy

23 sierpnia:

11:00-12:30 – Warsztaty taneczne inspirowane folklorem, animacje

Choreograficzna Szkoła Tańca z Iwano-Frankowska, Zespół folklorystyczny COMPAGNIA D’ARTE POPOLARE z San Giuliano, del Sannio-Molise Campobasso, Włochy.

Miejsce: Rynek w Świdnicy

godz.16.00  – koncert w Galerii Świdnickiej

Poprzedni artykułII Zjazd Świdniczan rozpoczęty [FOTO I PROGRAM]
Następny artykułBiegiem nad zalew!