Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Szkoły w remoncie

Szkoły w remoncie

0

Podczas gdy uczniowie i nauczyciele korzystają z wakacyjnej przerwy, w większości  placówek oświatowych gminy Świdnica trwają remonty. W tym roku na ten cel zostanie przeznaczone ponad 275 tysięcy złotych. Większość prac ma zakończyć się w przedostatnim tygodniu sierpnia.

 Remont w SP im  M  Kopernika w Pszenie

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie trwają prace związane z malowaniem pomieszczeń, wymianą oświetlenia, stolarki drzwiowej a także montażem wykładzin tarkettowych. Nowy rok szkolny uczniowie tej szkoły powitają  bez dotychczasowych drewnianych podestów.

 W Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym im. L. Wawrzyńskiej trwa adaptacja pomieszczeń po byłej kuchni na sale dydaktyczne. Ich wartość wyniesie blisko 100 tys. zł. Kilkadziesiąt tysięcy złotych ma kosztować remont sanitariatów w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie. Adaptacja pomieszczeń na cele biblioteczne oraz sali dydaktycznej w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia.

 Prace prowadzone podczas wakacji w pozostałych  placówkach oświatowych związane są m.in. z malowaniem klas, usuwaniem awarii oraz bieżącą konserwacją urządzeń.

/UG Świdnica/