Strona główna Sport Piłka ręczna Święto szczypiorniaka w Świdnicy

Święto szczypiorniaka w Świdnicy

0

Od 5 do 7 września odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. To jeden z największych turniejów młodzieżowych w Polsce, którego głównym organizatorem jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej Świdnica.

 reczna19

Impreza odbywa się od 2012 roku. W pierwszej edycji rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów młodszych i młodzików. W ubiegłym roku wzięli udział również chłopcy, a trzydniowe zawody z udziałem blisko pół tysiąca młodych sportowców z 28 zespołów z Polski i Czech toczyła się w trzech halach. Podobnie będzie w tym roku. – Liczymy jednak, że frekwencja będzie jeszcze wyższa niż roki temu – przyznaje Radosław Werner, prezes ŚKPR-u Świdnica i dodaje: – Wprawdzie czasu zostało niewiele, ale wciąż namawiamy zespoły do przyjazdu do Świdnicy. Wszelkie potrzebne informacje o turnieju można znaleźć na stronie www.swidnicacup.pl.

Przed rokiem, w drugiej edycji Świdnica Cup najlepsze okazały się drużyny Dziewiątki Legnica, Czwórki Libiąż i Siódemki Miedź Legnica. Do tej pory swój udział potwierdziły drużyny: Spartakus Zielona Góra, Żagiew Dzierżoniów, WKS Śląsk Wrocław, Olimp Grodków, Zgłębie Lubin, MKS Ustroń, HC TJ Nachod (Czechy), MKS MOS Wrocław, Chrobry Głogów, Dziewiątka Legnica, PMOS Chrzanów oraz gospodarze ŚKPR Świdnica.

 

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułTragiczny wypadek na motocyklu crossowym
Następny artykułŻal zmarnowanych okazji