Strona główna Sport Inne Świdniczanin trzeci na świecie!

Świdniczanin trzeci na świecie!

1

W ostatnich dniach lipca świdniczanin Tomasz Bohuszewicz (SKT Tiger Dzierżoniów) reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Taekwondo ITF. Impreza odbywała się w Hali Olimpijskiej w Rzymie, a podczas niej zaprezentowało się ponad 700 zawodników z 34 krajów z całego świata. Tomek osiągnął swój życiowy sukces zdobywając brązowy medal w walkach w wadze ciężkiej do 82 kg.

taekwondo1

Światowy czempionat był niezwykle mocno obsadzony, na starcie pojawili się zawodnicy z całego świata, m.in. z Argentyny, USA , Kanady, Japonii, czy Korei. Tomek był jednym z 40 kadrowiczów, którzy pojechali do Rzymu, jednak jedynie czworgu z nich udało się stanąć na podium mistrzostw globu.  Metafora Rzymu jako „antycznego miejsca starć gladiatorów” dodatkowo nadawała pikanterii całej rywalizacji. W drodze do finału Tomkowi przeszkodził jedynie Anglik, który wygrał całą rywalizację.

– Chciałbym podziękować swojemu trenerowi Sebastianowi Maniakowi oraz kolegom z klubu z którymi się przygotowywałem, wielkie podziękowania dla całej ekipy z Polski za świetny doping. Swój sukces chciałbym dedykować swoim rodzicom, którzy wspierali mnie od samego początku moich treningów oraz mojemu bratu Przemkowi, który był dla mnie motywacją do cięższych treningów – powiedział Tomasz Bohuszewicz.

Podczas mistrzostw świetnie zaprezentowali się pozostali reprezentanci SKT Tiger:

* Sebastian Maniak (senior powyżej 35. roku życia)
– 2. miejsce – walki kat. open
– 1. miejsce – techniki specjalne
nagroda dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej

* Patryk Orzechowski (Junior)
– 1. miejsce w Pucharze Świata

Poprzedni artykułJest wykonawca rewitalizacji Parku Kasprowicza
Następny artykułCo grają w kinie?