Strona główna Bez kategorii Kolejny poseł z powiatu świdnickiego

Kolejny poseł z powiatu świdnickiego

19

Robert Jagła, szef Platformy Obywatelskiej w powiecie świdnickim, zostanie posłem. Mandat obejmie po Jakubie Szulcu, pośle z Kłodzka, który rezygnuje z polityki ogólnopolskiej. W marcu posłem została Teresa Świło, radna PO w Świdnicy. Mandat objęła po Tomaszu Smolarzu, który został wojewodą dolnośląskim.

robert jagla (4)

Robert Jagła

Jakub Szulc otrzymał ciekawą propozycję biznesową i stąd jego decyzja o odejściu z parlamentu. Jak zapewnia, pozostanie w partii i nie wyklucza zaangażowania w działalność samorządową. Prawdopodobnie w piątek  marszałek Ewa Kopacz ogłosi wygaszenie mandatu, a  miejsce Szulca zajmie Robert Jagła.

– Faktycznie, jeśli któryś z posłów z naszego okręgu wyborczego zrezygnuje z mandatu, to jestem pierwszy na liście do wejścia do Sejmu. Obecnie czekam na oficjalne stanowisko z Kancelarii Sejmu – mówi Jagła. – Najprawdopodobniej pojawi się ono dopiero, gdy formalnie wygaśnie mandat posła Jakuba Szulca. Jeśli tak się stanie, zapewne niezwłocznie rozpocznie się procedura sejmowa, która poprzedza zaprzysiężenie, z pewnością odbędę tzw. szkolenie sejmowe. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, moje zaprzysiężenie będzie możliwe podczas 73. posiedzenia Sejmu RP, czyli w dniach 27-29 września lub podczas kolejnego, zaplanowanego w dniach 11-13 września. Kandydując do Sejmu zapewniałem o chęci pracy na rzecz regionu i rozwiązywania jego problemów i nadal podtrzymuję swoją deklarację. Do tej pory udowadniałem to swoim zaangażowaniem w pracę zawodową i społeczną, teraz przyszedł czas na sprawdzenie się w Parlamencie. Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania tych, którzy w wyborach  w 2011 roku oddali na mnie głos.

Jak dodaje, funkcje poselską zamierza pełnić społecznie i nie zrezygnuje z dotychczasowej pracy.

Robert Jagła ma 46 lat, żonaty, mieszka w Wierzbnej k. Żarowa (powiat świdnicki), córka Klaudia, syn Konrad. Od 2012 roku jest Prezesem Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Wcześniej był m.in. dyrektorem ds. handlu i marketingu w „Grabinex”  Sp. z o.o. oraz pełnomocnikiem zarządu w spółkach „Piec-Bud Wrocław” oraz P.H.U.P. „Marconi”. Piastował też stanowiska Prezesa Zarządu w „Rivendell” sp. z o.o. oraz dyrektora Wojewódzkiego Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu. Przez kilka lat był dyrektorem Biura Poselskiego w Świdnicy. Pracował również jako agent ubezpieczeniowy i prowadził własną działalność gospodarczą. Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów na kierunkach zarządzanie i marketing o specjalizacjach zarządzanie przedsiębiorstwem oraz zarządzanie jakością. Działacz społeczny.

Od 2001 roku zaangażowany politycznie, od samego początku członek Platformy Obywatelskiej. Obecnie, od dwóch kadencji, szef Zarządu Powiatowego PO w Świdnicy oraz przewodniczący koła PO w Żarowie (od momentu utworzenia), a także Członek Zarządu Regionu Województwa Dolnośląskiego PO (od dwóch kadencji) i Członek Rady Krajowej PO (od trzech kadencji). W wyborach do Sejmu w 2011 roku, startując  z 5 miejsca, zgromadził 4376  głosów.

 

 

Poprzedni artykułWybory samorządowe 16 listopada
Następny artykułDo czterech razy sztuka