Strona główna Temat dnia Santa Porta z błędem. Odsłonięcie w niedzielę

Santa Porta z błędem. Odsłonięcie w niedzielę [FOTO]

27

Wszystko miało być dopięte na ostatni guzik. Jednak wykonawca popełnił bardzo poważny błąd. Nie wiadomo, czy zostanie on poprawiony do niedzieli, bo właśnie wtedy zaplanowano odsłonięcie Santa Porta.

SANTA_PORTA

„Drzwi Święte” na placu świętego Jana Pawła II stanęły w poniedziałek. Kilka dni później zakończono montaż ozdobnego szkła i dwóch płyt granitowych. Na jednej z nich znajduje się napis „Jan Paweł II patronem Świdnicy od 8.05.2014”. – Jest to karygodny błąd. Owszem, święty Jan Paweł II jest patronem miasta od 8 maja, ale 2012 roku – mówi pan Henryk i zastanawia się. Jak można popełnić taki błąd? Przecież to jest najnowsza historia miasta.

SANTA_PORTA_3

Zamiast poprawnej daty na płycie widnieje data odsłonięcia pomnika Jana Pawła II w Świdnicy. – Sprawa jest świeża, ale oczywiste jest to, że błąd musi zostać poprawiony. Ze względu na technologię wykonania napisu wymaga to jednak czasu i być może nie uda się tego zrobić do niedzieli – mówi Monika Żmijewska, asystentka prezydenta.

Porta Santa (Drzwi Święte) są dopełnieniem zrealizowanej w 2010 roku inwestycji miejskiej polegającej na zagospodarowania przestrzeni placu Jana Pawła II. Jednocześnie tworzą one spójną całość z odsłoniętym w maju 2014 pomnikiem papieża.

Odsłonięcie Santa Porta zaplanowano na 31 sierpnia 2014 roku na godzinę 11.00.

tepe

Poprzedni artykułCo grają w kinie Cinema 3D?
Następny artykułŚwidnicki streetball już w niedzielę