Strona główna Wydarzenia Strzegom Monumentalne rzeźby w Strzegomiu

Monumentalne rzeźby w Strzegomiu

1

VI Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie 2014 przeszło  do historii. Przez 5 tygodni 8 artystów–rzeźbiarzy przemieniało  kamień w ekspresyjne formy. Efekt ich prac można było zobaczyć w niedzielę, 17 czerwca, kiedy 9 monumentalnych rzeźb stanęło w Strzegomiu.

03

Na terenie gminy Strzegom rzeźbiło dwoje  Czechów – Marie Seborova i Martin Kuchař oraz sześcioro Polaków – Andrzej Szarek, Adam Wyspiański, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Jerzy Fober (komisarz), Zbigniew Frączkiewicz i Grzegorz Niemyjski.

Jerzy Fober, komisarz strzegomskiego biennale w imieniu swoim i pozostałych 7 artystów podziękował władzom samorządowym, organizatorom i sponsorom za niezwykle sympatyczne przyjęcie, pobyt na terenie gminy i możliwość stworzenia monumentalnych prac. –  Chcieliśmy w ten sposób podzielić się naszą wrażliwością i ekspresją. Myślę, że osoby oglądające te rzeźby znajdą coś dla siebie – podkreślił komisarz. 6 rzeźb wykonanych w 2014 r. stoi na strzegomskim Rynku, 2 kolejne na skwerze przy ul. Bankowej, a 1 przy bramie wjazdowej do strzegomskiego OSiR-u.

Warto także podkreślić, że rzeźby powstałe podczas pięciu poprzednich plenerów stanęły wzdłuż  al. Wojska Polskiego w Strzegomiu.

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułChciał udusić za… kabel do telewizora
Następny artykułPomoc przed pierwszym dzwonkiem