Strona główna 112 Chciał udusić za… kabel do telewizora

Chciał udusić za… kabel do telewizora

0

Gdyby nie pomoc żony i sąsiada, 67-latek mógł stracić życie, siedząc w fotelu przed telewizorem.  Został zaatakowany przez 31-latka, który zacisnął mu na szyi chwyt gilotynowy. Napastnik decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

prokuratura2

Paweł N. 11 sierpnia odwiedził swoich krewnych w Tworzyjanowie. Wtedy po raz pierwszy groził starszemu mężczyźnie śmiercią, bo ten nie chciał mu dać 10 złotych. Równie błahy powód wywołał atak agresji dzień później. 31-latek po raz kolejny zjawił się w mieszkaniu kuzynostwa i tym razem zażądał kabla do dekodera. 67-letni mężczyzna stwierdził krótko, że nie ma. Wówczas Paweł N. rzucił się na niego, złapał za szyję chwytem gilotynowym, przewrócił na ziemię i dociskał kolanami. Rumor usłyszała żona ofiary napaści, ale sama nie była w stanie oswobodzić męża. Na pomoc wezwała sąsiada, który zdołał pomóc. – 67-latek w wyniku duszenia stracił przytomność. Został uratowany w ostatniej chwili – mówi świdnicki prokurator rejonowy Marek Rusin. – Paweł N. przyznał się do winy, jednak jego tłumaczenia są niespójne. Na pewno zostanie przebadany przez psychiatrę.

Na razie jednak 31-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Usłyszał zarzuty rozboju i usiłowania zabójstwa. Grozi za to kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

/asz/

 

Poprzedni artykułPaweł Fajdek wicemistrzem Europy!
Następny artykułMonumentalne rzeźby w Strzegomiu