Strona główna Wydarzenia Strzegom Moda na siłownie pod chmurką

Moda na siłownie pod chmurką

1

W miastach są już powszechne, ale coraz częściej stają się elementem krajobrazu na wsiach. Siłownie pod chmurką powstają jak grzyby po deszczu. Z kolejnej mogą korzystać mieszkańcy Rogoźnicy w gminie Strzegom.

fit park

Twister, narciarz, trenażer nóg i orbitek stanęły w parku wiejskim. Urządzenia za kwotę ponad 13 tys. zł zakupiono z funduszu sołeckiego. Trenażer nóg – uaktywnia staw biodrowy i skokowy, zwiększa ruchomość stawów, wzmacnia muskulaturę dolnych partii ciała, poprawia funkcje układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Twister  – aktywuje działanie stawów biodrowych, wzmacnia mięśnie brzucha, poprawia koordynację ruchową. Orbitrek – uaktywnia górne i dolne kończyny oraz pas biodrowy, wzmacnia i buduje ich muskulaturę, poprawia ruchomość stawów, poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Narciarz  – aktywizuje i wzmacnia muskulaturę pasa biodrowego, poprawia funkcję układu sercowo- naczyniowego i oddechowego.

fit park 2

– Na każdym urządzeniu jest instrukcja, jak z niego korzystać – wyjaśnia Henryk Radkowski, sołtys wsi i radny Rady Miejskiej. I dodaje: – Ruch na świeżym powietrzu jest najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości. Dzięki tym urządzeniom możliwość ćwiczeń rekreacyjnych jest w zasięgu „ręki i nogi” każdego, kto tylko wyjdzie z domu.

Podobny Fit Park powstaje w Strzegomiu, na ul. Cichej.

Poprzedni artykułZniszczyła witraż w katedrze [AKTUALIZACJA]
Następny artykułŚwidnica sprzed 200 lat w zasięgu ręki