Strona główna Temat dnia Łoś nad zalewem Witoszówka

Łoś nad zalewem Witoszówka [AKTUALIZACJA]

10

Od kilku godzin strażnicy miejscy, policjanci przy wsparciu leśniczych i weterynarza usiłują przegonić do lasu łosia. Potężne zwierzę od rana błąka się po Świdnicy. Po południu łoś pojawił się niedaleko ulicy Serbskiej nad zalewem Witoszówka.

Łoś

Łoś nad zalewem Witoszówka. Zdjęcie Bartosz Podczasiak

Pierwsze zgłoszenie straż miejska otrzymała jeszcze przed siódmą rano. Łoś biegał po ulicy Śląskiej. Zanim przyjechał patrol, zwierzę gdzieś się przemieściło. Około 14.00 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Łoś pojawił się nad zalewem Witoszówka. – To dorosły okaz, waży co najmniej 300 kg – mówi strażniczka Monika Wiśniewska. Funkcjonariusze wspólnymi siłami spróbują przegonić łosia w stronę lasu pod Modliszowem. Teren nad zalewem jest częściowo zamknięty.

łoś 1

Zdjęcie Bartosz Podczasiak

loś 2

Zdjęcie Jan Dzięcielski

W podświdnickich lasach nie ma łosi. Ten jest najprawdopodobniej uciekinierem z prywatnej hodowli w okolicach Mieroszowa.

Aktualizacja: Około godziny 20.00 po zaaplikowaniu przez weterynarza Bartosza Podczasiaka dwóch nabojów usypiających, przy wsparciu blisko 40 osób, łosia udało się umieścić w przyczepie do przewożenia koni. Jest transportowany w okolice Zalewu Mietkowskiego. Jak się okazuje, zwierzę jednak nie było trzymane w hodowli. Skąd wzięło się na tych terenach, nie wiadomo.

A akcji brali udział strażacy, strażnicy miejscy, policjanci, weterynarz, leśnicy.

/asz/

Poprzedni artykułNowy rozkład, nowe połączenie
Następny artykułŚwidniccy radni będą obradować