Strona główna Wydarzenia Żarów Kruków wśród najpiękniejszych wsi

Kruków wśród najpiękniejszych wsi

4

„Ciężka praca się opłaca” – to powiedzenie może przyświecać mieszkańcom Krukowa, których wysiłki włożone w odnowę swojej miejscowości zostały docenione przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Efektem ciężkiej pracy jest I miejsce w konkursie „Piękna wieś dolnośląska” w kategorii „Najlepszy start w odnowie wsi.”

Skwerek-wiosna-2014-2

Zdjęcie z fanepage`a Krukowa

Konkurs organizowany jest już po raz szósty – jego celem jest upowszechnienie idei odnowy wsi i promocja najciekawszych projektów wdrażanych w poszczególnych sołectwach.

Tegorocznymi laureatami są: Spytków (I miejsce w kategorii „Najpiękniejsza wieś”), Ścinawka Średnia ( I miejsce w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie w odnowie wsi”) i Kruków, który w nagrodę otrzymał 6 tysięcy złotych.

W pracę na rzecz odnowy Krukowa zaangażowana jest bardzo duża grupa osób. Prężnie działa tu stowarzyszenie „Nasz Kruków”, liczące blisko 50 osób. Wis wydaje własną gazetę, ma fanepage. Z własnej inicjatywy mieszkańcy realizują wiele projektów, m.in. odnowili skwer i kaplicę, stale organizują akcje porządkowe i liczne spotkania .

/UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułDzielnica Czterech Generałów na Osiedlu Młodych?
Następny artykułFałszywy alarm w hipermarkecie