Strona główna Bez kategorii Kolejna zmiana ruchu na ul. Bystrzyckiej

Kolejna zmiana ruchu na ul. Bystrzyckiej

0

W najbliższy poniedziałek, 1 września, rozpocznie się kolejny etap modernizacji ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy. Konieczne są zmiany w organizacji ruchu.

ul. Bystrzycka objazd

Objazd zaznaczony na tablicy będzie obowiązywał jeszcze tylko do piątku.

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego informuje, że od  30 sierpnia zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy na ul.Bystrzyckiej na odcinku od ul.Kraszowickiej do ul.Kątnej. Natomiast od 1 września zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy  na odcinku od ul.Westerplatte do ul.Kraszowickiej ( kierunek od ul.Westerplatte do ul.Kraszowickiej).

Ulica Bystrzycka należała do najbardziej zdegradowanych ulic  w Świdnicy. Dzięki wsparciu miasta, gminy Świdnica, środkom z budżetu powiatu i dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych pod koniec maja rozpoczęła się inwestycja, która obejmie 3,3 kilometra. Koszt to 3,3 miliona złotych. Przebudowa obejmuje zarówno nawierzchnię, jak i chodniki. Miasto na własny koszt wymienia także oświetlenie. Największe zmiany zmiany dotyczą odcinka od przejazdu kolejowego do wlotu w ulicę Westerplatte. Tu jezdnia zostanie poszerzona i powstanie trzeci pas do lewoskrętu.

/red./

Nowe objazdy od 1 września

Kliknij w zdjęcie, żeby powiększyć

Trasa objazdu - etap Westerplatte-Kraszowicka

Poprzedni artykułPodziel się krwią w Świdnicy
Następny artykułObniżą sobie pensje? Zwolnią nauczycieli?