Strona główna Bez kategorii Gitarowy tydzień w Krzyżowej

Gitarowy tydzień w Krzyżowej [KONKURS]

0

Od 10 do 18 sierpnia Krzyżowa będzie prawdziwą dolnośląską stolicą gitary. Stanie się to nie tylko za sprawą warsztatów w ramach Letniego Kursu Gitary, ale także znakomitych koncertów, na które mogą przybyć wszyscy miłośnicy gitarowych brzmień. Dla Czytelników Swidnuca24.pl mamy 2 podwójne zaproszenia!

17 08 koncert finałowy

Tegoroczne koncerty w Krzyżowej są bardzo zróżnicowane. W programie zaplanowanych występów pojawi się zarówno klasyczny recital, jazzowy koncert improwizowany, brazylijska fiesta oraz subtelne brzmienia w stylu inde rock.

Koncertowe spotkania w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej zainauguruje 11 sierpnia Koncert laureatów międzynarodowych konkursów gitarowych. Na scenie Letniego Kursu Gitary zagrają wtedy młodzi i niezwykle obiecujący muzycy z Dolnego Śląska – Karolina Drozd, Adam Ciećko i Antoni Tomaszewski. Dzień później wystąpi austriacki gitarzysta, Florian Palier. Koncerty Austriaka, powszechnie kojarzonego z muzyką klasyczną, w rzeczywistości przeplatane są najróżniejszymi stylistykami. Palier nie obawia się eksperymentów i bywa, że w jednym muzycznym motywie łączy aranżacje Johna Lennona i Arnolda Schönberga. Z kolei w środę 13 sierpnia usłyszymy w Krzyżowej niezwykle subtelny dziewczęcy głos i charakterystyczne brzmienie ukulele. Zaplanowany w tym dniu koncert ZAGI – młodej wokalistki i instrumentalistki, można określić jako muzykę indie, alternatywną bądź akustyczną – z tekstami aspirującymi do miana poezji.

W Krzyżowej nie zabraknie też koncertów zespołowych. Amatorzy muzyki południowoamerykańskiej powinni przygotować się na prawdziwą muzyczną fiestę. Będzie nią koncert Guitarra días festivos brazylijskiego gitarzysty Leonarda Vilheny i polskiego perkusisty Mikołaja Wieleckiego. W trakcie występu artyści sięgną też po tradycyjne instrumenty brazylijskie, na których zagrają wraz z przyjaciółmi, podzielającymi ich zamiłowanie do muzyki latynoskiej. Natomiast na zakończenie warsztatów w Krzyżowej odbędzie się Koncert Finałowy, podczas którego na scenie spotkają się wykładowcy i uczestnicy warsztatów. To, co się wtedy wydarzy, będzie prawdziwą sumą muzycznych wrażeń z całego Kursu.

Kurs gitarowy

W tym roku jeden z zaplanowanych koncertów przeniesie się też do Wrocławia. Będzie nim wspólny występ gitarzysty jazzowego Marcina Olaka i mistrza polskiego fingerstyle’u Piorta Resteckiego. Co powstanie z takiego połączenia? Dowiemy się w piątek 15 sierpnia we wrocławskim klubie Stary Klasztor. Jednego możemy być jednak pewni – ich występ będzie obfitował w swobodne improwizacje, nieoczekiwane zmiany nastrojów i zaskakujące aranżacje znanych muzycznych motywów.

Wszystkie koncerty w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej są otwarte dla publiczności spoza warsztatów i cieszą się dużym zainteresowaniem turystów oraz lokalnych mieszkańców.

HARMONOGRAM KONCERTÓW

11 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Koncert laureatów międzynarodowych konkursów gitarowych
Karolina Drozd, Adam Ciećko, Antoni Tomaszewski (Polska)

12 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Bogactwo gitarowych inspiracji
Florian Palier (Austria)

13 sierpnia, godz. 20:00, MDSM, Krzyżówa 7
Subtelne brzmienie ukulele
ZAGI (Polska)

15 sierpnia, godz.19:00, Stary Klasztor Wrocław
Jazzowy  fingerstyle
Marcin Olak & Piotr Restecki (Polska)

16 sierpnia, godz. 20:00, MDSM Krzyżowa
Guitarra días festivos
Leonardo Vilhena i Mikołaj Wielecki (Brazylia, Polska)

12  08 Florian Palier

Florian Palier

UWAGA! KONKURS!

Dla Czytelników Swidnica24.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Floriana Paliera 12 sierpnia w Krzyżowej. Po jednym  trafi do 2 osób, które jako pierwsze odpowiedzą na pytanie: „Jakie style gry na gitarze można szkolić podczas Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej? (wystarczy wymienić 4). Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] do 11 sierpnia 2014 do godziny 12.00. W tytule wiadomości proszę wpisać hasło Koncert gitarowy, w treści odpowiedź oraz imię i nazwisko. Zwycięzcy zostaną powiadomieni e-mailem.

plakat_krzyzowa

Poprzedni artykułDotarli na Jasną Górę
Następny artykułPiłkarskie święto zakończone [FOTO]