Strona główna Konkursy Empik poleca: Warszawa 1944

Empik poleca: Warszawa 1944 [KONKURS]

0
Jeden z najodważniejszych buntów w historii, który zamienił się w jedną z największych zbrodni. Powstanie warszawskie – błędna kalkulacja, romantyczny zryw czy bohaterska walka o wolność, której efektem było zrównanie z ziemią stolicy Polski? Dziś pytania i wątpliwości są chyba żywsze niż kiedykolwiek.
warszawa-1944-tragiczne-powstanie-b-iext26005834
Publikacja powstała na podstawie zeznań świadków i uczestników walk. W książce wykorzystano imponującą dokumentację m.in. z prywatnych zbiorów  prof. Władysława Bartoszewskiego, a także archiwów brytyjskich i niemieckich. Autorka korzystała w znacznym stopniu z niemieckich zbiorów archiwalnych, co umożliwiło uzyskanie oryginalnego spojrzenia na powstanie.
Alexandra Richie przedstawia historię tych 63 dni z historii Warszawy na podstawie zeznań świadków i uczestników walk. Skrupulatnie zebrane dokumenty i świadectwa oraz przenikliwe refleksje uznanej historyczki pozwalają spojrzeć na powstańczy zryw z nowej perspektywy. Richie ukazuje powstanie w kontekście działań wojennych na arenie międzynarodowej, krytycznie ocenia postawę aliantów i błędy polskiego dowództwa. Nie feruje jednak łatwych sądów, a jej talent pisarski sprawia, że Warszawę 1944 czyta się niczym trzymającą w napięciu powieść.
poleca salon empik w Galerii Świdnickiej
UWAGA! KONKURS!
Czytelnicy Swidnica24.pl mogą wygrać prezentowaną przez Empik książkę. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kto podpisał kapitulację powstania warszawskiego? Nagroda trafi do pierwszej osoby, która udzieli prawidłowej odpowiedzi. Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] do 9 sierpnia 2014. W tytule wiadomości proszę wpisać hasło KSIĄŻKA, w treści odpowiedź oraz imię i nazwisko (wraz ze zgodą publikacji imienia i nazwiska na stronie Swidnica24.pl w ogłoszeniu wyniku konkursu). Fundatorem nagrody jest salon Empik w Galerii Świdnickiej.
Odpowiedź na zagadkę z ubiegłego tygodnia:
Najstarszym maratonem nowożytnym jest maraton w Bostonie. Pierwsza edycja tego maratonu odbyła się 19 kwietnia 1897 roku.
Książkę „Bieganie jest proste” Krzysztofa Mizery otrzymuje Michał Bartczyszyn.