Strona główna Bez kategorii Domy na kółkach znów w Świdnicy

Domy na kółkach znów w Świdnicy

1

Nie wyobrażają sobie wakacji w pensjonatach czy hotelach. Chcą być w ruchu, zwiedzać, spotykać znajomych czy po prostu leniuchować. Już po raz siódmy zawitali do Świdnicy. Amatorzy letnich wyjazdów camperem lub z przyczepa campingową oficjalnie rozpoczęli wspólny wypoczynek w naszym mieście. Jest 28 załóg, ale w przyszłym roku ma ich być ponad 300!

zlot

– Od 2006 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje wspaniałe warunki. Wiele osób miało wątpliwości, gdy likwidowano ogródki działkowe i powstawał profesjonalny camping z domem wycieczkowym. Dziś, po waszej obecności widać, że mylili się – mówił Jan Czałkiewicz z OSiR-u, witając gości podczas oficjalnego otwarcia. – Żałuję, że nie wszystkim udało się dojechać, ale z obecności każdego z was bardzo się cieszymy – zapewniał Bronisław Bieńkowski, komandor zlotu i prezes Camping Caravanig Club Świdnica.  Pojawili się m.in.członkowie klubów z Łodzi, Radomia, Wrocławia, Warszawy, a także niezrzeszeni podróżnicy. Nie zabrakło Dietera Hanke z żoną. Z urodzenia świdniczanin od lat przyjeżdża na zloty do miasta swojego dzieciństwa. Uczestnicy zlotu będą wspólnie bawić się, zwiedzać, organizować wyjazdy po okolicy. Spotkanie potrwa do 10 sierpnia.

A już w przyszłym roku czekamy na kilkaset załóg – stwierdził wiceprezydent Waldemar Skórski. – W 2015 roku Świdnica będzie gospodarzem największego w Europie zjazdu miłośników takiej formy wypoczynku – Europa Rally 2015 Świdnica. Przygotujemy znacznie więcej miejsca, bo liczymy na pobicie rekordu.

Dotychczas zorganizowano 54 europejskie zloty, w najliczniejszym wzięło udział 451 załóg. Polska będzie gospodarzem Europa Rally po raz czwarty, Dolny Śląsk – po raz pierwszy.

/asz/

Poprzedni artykułMamy ruszają na pomoc
Następny artykułAbsolwent Pasieczna króluje w Jaworzynie Śląskiej