Strona główna Bez kategorii Co grają w kinie?

Co grają w kinie?

0

„Wakacje Mikołajka”, „Lucy” i „Dzwoneczek i tajemnica piratów” – to premiery zapowiadane na najbliższy tydzień. Sprawdź, jakie jeszcze filmie znalazły się w repertuarze świdnickiego kina Cinema 3D od 14 do 21 sierpnia.

Wakacje Mikołajka

Kadr z filmu „Wakacje Mikołajka”

LEGENDY MUZYKI 15 SIERPNIA

THE DOORS. HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA

 USA; od 12 lat.; dokumentalny/muzyczny/ 90 min

16:00*

* Seans odbędzie się tylko 15.08.2014

„Historia nieopowiedziana”, pomimo schematycznej konstrukcji, jest całkiem niezłym dokumentem. DiCillo z wprawą miesza materiały archiwalne i nadaje swojemu filmowi rockandrollową energię. No i ta muzyka… Pomimo upływu dziesiątków lat piosenki Doorsów wciąż brzmią świeżo i porywająco. Kupując bilet do kina, przygotujcie się więc na półtorej godziny mistrzowskiego grania.

Morrison nie był przygotowany na to, że w krótkim czasie stanie się megagwiazdą. Jak inni koledzy po fachu (Hendrix, Joplin) uciekał w narkotyki i alkohol. Na szczęście cały czas miał przy sobie kumpli z zespołu, którzy za wszelką cenę starali się zagonić go do studia, by nagrać nowy materiał. Choć w „Historii nieopowiedzianej” pozostali Doorsi wreszcie wychodzą z cienia Morrisona, to i tak pozostają na drugim planie. Klucze do Drzwi posiada wyłącznie Mr Mojo (jedna z ksywek piosenkarza). Bez niego legenda nigdy nie mogłaby się narodzić.

PREMIERY:

WAKACJE MIKOŁAJKA

 Francja; od 7 lat; familijny/ przygodowy/ 100 min

2D dubbing 09:15 11:30 13:45 15:30 19:30

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

DZWONECZEK I TAJEMNICA PIRATÓW

 USA; b.o.; animowany/ familijny/ przygodowy/ 80 min

2D 10:00 16:00**

3D 09:15 11:00 13:45 17:45

** seans nie odbędzie się 15.08.2014

Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.

 LUCY

 USA/Francja; od 15 lat; akcja/ 90 min

14:00 15:00 18:15 19:15 21:45

Lucy /Scarlett Johansson/ mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik) na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości… Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej – powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie – telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.

HIT:

BARDZO POSZUKIWANY CZŁOWIEK

 USA; od 16 lat; thriller/ sensacyjny/ 125 min

20:00

Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody Czeczen, bliski śmierci w wyniku tortur. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego i brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku. W prowokacji przygotowanej przez służby, rolę do odegrania będą mieli nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpi również młoda idealistka, prawniczka Annabel i leciwy bankier.

EPICENTRUM

 USA; od 15 lat; akcja/thriller/ 100 min

11:45 18:00 22:15

W ciągu jednego dnia Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię tornad. Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia.

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA

 USA; od 7 lat; fantasy/ komedia/ akcja/ 90 min

3D dubbing 9:15 13:00

3D napisy 17:00

2D dubbing 16:00

Miasto potrzebuje bohaterów. Ciemność zapanowała w Nowym Jorku, bo Shredder i jego Klan Stopy trzymają wszystkich w ryzach – od policji po polityków. Przyszłość wygląda ponuro, gdy nagle spod ziemi wyrastają czterej niezwykli bracia – Wojownicze Żółwie Ninja. Muszą współpracować z dziennikarką April O’Neil (Megan Fox) i jej kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnettt), aby uratować miasto i powstrzymać diaboliczny plan Shreddera.

 STRAŻNICY GALAKTYKI 3D

 USA; od 12 lat; akcja/sci-fi/ 125 min

3D dubbing 11:30

3D napisy 21:15

„Strażnicy Galaktyki” to najnowsza produkcja z uniwersum Marvela, inspirowana serią komiksów o tym samym tytule. Bohaterami jest grupa superherosów, których zadaniem jest strzec porządku w kosmosie. Zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt stanowiący obiekt pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi. Chcąc uniknąć gniewu Ronana, Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema niemającymi nic do stracenia outsiderami: Rocketem – uzbrojonym Grootem – drzewokształtnym humanoidem, śmiertelnie niebezpieczną i tajemniczą Gamorą i żądnym zemsty Draxem Niszczycielem. Kiedy główny bohater odkrywa prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, musi zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy do ostatniej bitwy, od której zależą losy galaktyki.

SEXTAŚMA

 USA; od 15 lat; komedia/ 100 min

20:15

Małżonkowie postanawiają urozmaicić swoje pożycie kręcąc sekswideo. Niestety, kiedy budzą się rano, okazuje się, że film przez przypadek został wysłany do ich znajomych. Muszą za wszelką cenę ratować sytuację.

Cinema 3D zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

KONTAKT

CINEMA 3D Świdnica – Galeria Świdnicka

ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica

tel: +48 74 639 90 56

www.cinema3d.pl

 

Poprzedni artykułObchody święta Wojska Polskiego
Następny artykułMiejsce pod Porta Santa gotowe