Strona główna Wydarzenia Żarów Zamiast kuchni nowoczesna rehabilitacja

Zamiast kuchni nowoczesna rehabilitacja [FOTO]

1

Za prawie 400 tysięcy złotych nieczynna kuchnia w żarowskim szpitalu została zamieniona w nowoczesny kompleks rehabilitacyjny. Na razie jest dostępny dla pacjentów lecznicy, ale trwają starania o pozyskanie w NFZ kontraktu na otwartą poradnię dla mieszkańców powiatu.

rehabilitacja

Szpital w Żarowie jest integralną częścią SP ZOZ w Świdnicy, w skład którego wchodzi szpital Latawiec. Od wielu lat działa tu jeden z najlepszych na Dolnym Śląsku Oddział Reumatologiczno-Rehabilitacyjny. Dotychczas rehabilitacja była prowadzona w kilku mniejszych pomieszczeniach. Teraz są w jednym miejscu, w dawnej kuchni. – Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 375 tys. zł.  Pomieszczenia o powierzchni 207 m2 spełniają wszelkie wymagania wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Adaptacja została wykonana ze środków SP ZOZ Świdnica, a swój wkład wniosła również gmina Żarów. której pracownicy wykonali prace rozbiórkowe wartości ok. 11 tys. zł – informuje wicestarosta Alicja Synowska. W planach jest jeszcze budowa nowego parkingu.

Jak dodaje wicestarosta, jest spora szansa na pozyskanie kontraktu z NFZ na poradnie rehabilitacyjną, która mogłaby wykorzystywać nowoczesna bazę i personel szpitala. W gminie Żarów nie ma ani jednej takiej poradni. Rozmowy z NFZ już trwają.

Poprzedni artykułMotocykliści przewrócili się na oleju
Następny artykułŚwidnica w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego