Strona główna Sport Inne Świdnicki kolarz mistrzem Polski!

Świdnicki kolarz mistrzem Polski!

2

Podczas trwających w Żerkowie (Wielkopolska) mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim, zawodnik Boplight Ataksport Team Świdnica Piotr Sułek został mistrzem kraju w kategorii M 1 (30-39 lat). Wyścig odbywał się na bardzo trudnej technicznie trasie, a ponadto bardzo wymagającej pod kątem siłowym, na której zawodnicy walczyli ze stromymi podjazdami i karkołomnymi zjazdami.

01

Pogoda także nie rozpieszczała ponieważ w trakcie trwania wyścigu termometry wskazywały 32C. Mieliśmy do pokonania cztery rundy – każda po 4,3 kilometra – komentuje Piotr Sułek, mistrz Polski. Nasz zawodnik wysunął się na prowadzenie w połowie drugiego okrążenia i nie oddal go już do mety odnosząc zdecydowane zwycięstwo z blisko dwoma minutami przewagi nad drugim na mecie rywalem i ponad trzema minutami nad kolejnym kolarzem, zostając ostatecznie mistrzem Polski na rok 2014. Teraz przez cały rok ma przywilej startowania w zawodach w biało-czerwonej koszulce z orłem na piersi.