Strona główna Bez kategorii Są chętni do rewitalizacji parku Kasprowicza

Są chętni do rewitalizacji parku Kasprowicza

8

Cztery oferty wpłynęły na przetarg ogłoszony przez Urząd Miejski w Świdnicy. Wykonawcy chcą za odnowienie parku imienia Jana Kasprowicza od 1,1 do 1,7 miliona złotych. W budżecie miasta na ten cel jest 1,2 miliona zł.

park Kasprowicza

Park między ulicami Pionierów a Traugutta będzie pierwszym, który po latach zaniedbań zmieni swój wygląd. Przede wszystkim znikną zniszczone alejki. Na wszystkich nawierzchnia zostanie wymieniona na żwirową, specjalnie utwardzaną. Odnowione zostaną także trzy place, mur oporowy przy ulicy Traugutta, przebudowane zostaną schody i powstanie podjazd dla niepełnosprawnych. W projekcie jest także nowe oświetlenie, ławki, kosze na śmieci i nasadzenia dodatkowych roślin. Rewitalizacja nie obejmie znajdującego się w parku boiska.

Kto będzie wykonywał prace, będzie wiadomo po rozstrzygnięciu przetargu, co ma nastąpić najpóźniej na początku sierpnia. Na zadanie zwycięska firma będzie miała czas do połowy października. A już wkrótce ma zostać ogłoszony kolejny przetarg, tym razem na wykonanie pierwszego etapu rewitalizacji Parku Centralnego. Przebudowa ma objąć główną część największego parku w Świdnicy wraz z przebudową alejek, oświetleniem i fontannami.

/asz/