Strona główna Temat dnia Rusza przebudowa ulicy Pionierów

Rusza przebudowa ulicy Pionierów

26

Ruszają zapowiadane już wcześniej prace przy przebudowie ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej. Gruntownej przebudowy doczeka się 187-metrowy fragment drogi na odcinku pomiędzy rondami, wraz z mostami, zatokami autobusowymi. W ramach inwestycji powstanie nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową, która będzie kontynuacją niedawno wykonanej ścieżki przy ul. Śląskiej.

Pionierów Ziemi Świdnickiej

Od poniedziałku, 28 lipca realizacją prac zajmie się wyłoniona w przetargu firma – Skanska. Wartość całego zadania to nieco ponad 3 mln zł.

Miasto skutecznie zabiegało o dofinansowanie zewnętrzne. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Świdnica otrzyma 1,37 mln zł. Do tego dołoży się OSiR (200 tys. zł) oraz powiat świdnicki  (10 tys. zł). Największe wydatki 1,46 mln zł zostaną sfinansowane z budżetu miasta.

Zakończenie prac planowane jest na listopad 2014 r.

 ***

Zmiany dla pasażerów MPK (mapa):

 

Zmiany obowiązują od 28 lipca 2014 r.

Linia:

Kierunek:

Przystanki wyłączone z obsługi:

Przystanki zastępcze:

50

Wokulskiego

Pionierów Ziemi Świdnickiej

Śląska-OSiR

ul. Sprzymierzeńców

52

Kopernika

Śląska-OSiR

ul. Sprzymierzeńców

 

Pionierów_zmiany_MPK

Zmiany w organizacji ruchu dla kierowców:

– ronda nie zostaną wyłączone z ruchu w związku z tym oznakowany objazd wytyczony został ulicami: Sprzymierzeńców, al. Niepodległości, Westerplatte, Śląską.

–  po zakończonej przebudowie wiaduktu nad ul. Polna Droga, możliwy jest objazd ulicami: Sprzymierzeńców, Polna Droga, Wałbrzyska, Słowiańska i Śląska (w tym przypadku występuje ograniczenie dla pojazdów o wysokości powyżej 3,0 m z uwagi na wiadukt na ul. Śląskiej).

 

 

Poprzedni artykułPięć milionów dla przedsiębiorców
Następny artykułMiędzynarodowo na „Okiem Młodych”