Strona główna Magazyn Refleksje Piękniejszy świat Beaty: Dwa proste słowa

Piękniejszy świat Beaty: Dwa proste słowa

0

Moja babcia, wiekowa, bogobojna i bardzo mądra kobieta zwykła mawiać: „Przepraszaj i dziękuj  kiedy tylko możesz”. I rzeczywiście – dwa proste słowa otwierają wiele drzwi.

serce bordo mama

Lecz gdy drzwi już są otwarte, do tej babcinej listy dołożyłabym jeszcze sugestię: „Mów o tym, że kochasz, gdy kochasz.  Powiedz komuś, że jest świetny, gdy taki właśnie jest. Doceń fakt, że taki ktoś znalazł się w Twoim życiu – mąż, partnerka, własne dziecko.  Pokaż, że jest ważny i że bez niego życie nie byłoby takie samo.”

I próżno szukać tu wielkich rzeczy i wyrafinowanych środków. Te są zwykle odbierane jako podejrzane. No i zobowiązują… Nie trzeba organizować podróży międzygwiezdnych, aby wyrazić proste uczucia. W zwyczajności siła i w drobnych gestach, czynionych  codziennie, bez zrywów, które ubieramy systematycznie w rodzinne rytuały. Te są wiarygodne.

„Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu” – wyskrobał ktoś gdzieś na ścianie w centrum Pragi (źródło informacji: Mariusz Szczygieł – „Zrób sobie raj”).  Nie ważne jednak, kto i gdzie to napisał. Ważna esencja, która się ciepłym strumieniem sączy do serca.

Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Mocno czekoladowe ciasto z… buraków
Następny artykułZnanenieznane.pl: W drodze na Ślężę