Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Młodzież z Palestyny w gminie Świdnica

Młodzież z Palestyny w gminie Świdnica

1

Młodzi ludzie z Autonomii Palestyńskiej, mieszkańcy Izraela, Palestyny i Etiopii odwiedzili Urząd Gminy w Świdnicy. Rozmawiając z Wójt Gminy Świdnica cieszyli się z zaproszenia do Polski i możliwości spędzenia tu wakacji.

wizyta młodzieży palestyńskiej 2014 r. 033

Młodzież przebywająca w Witoszowie Dolnym pod opieką ks.  Jarosław Lipniaka odpowiadając na  zaproszenie parafii, władz gminy Świdnica i Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji przyjechała do Polski 10 lipca. Swój dwutygodniowy pobyt rozpoczęła od zwiedzania Krakowa i Oświęcimia, a następnie Świdnicy. Gości zachwycił polski krajobraz, widoki i wszechobecna zieleń, której na co dzień nie znają. Poruszyła ich również nasza historia, a szczególne wrażenie wywarła na nich wizyta w Auschwitz.

Pracowicie wypełniony harmonogram pobytu pozwala im także uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, na których w ramach akcji wspartej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu „EKOLOGIA PONAD GRANICAMI”  rozmawiają o potrzebie troski o ochronę środowiska i żyjącego w niej stworzenia niezależnych od szerokości geograficznej gdzie dane jest im żyć.

Kolejne dni przyniosą młodzieży równie niezapomniane wspomnienia. Czeka na nich kilka wycieczek i atrakcji, o których opowiedzą swoim kolegom w Betlejem i Jerozolimie w ośrodku opiekuńczym prowadzonym przez  siostry elżbietanki z Polski, a także rodzinom na Zachodnim Brzegu Jordanu.

/UG Świdnica/