Strona główna Bez kategorii Kongres Dzieci – najmłodsi o dorosłym świecie

Kongres Dzieci – najmłodsi o dorosłym świecie

0

Jak wygląda dorosły świat z perspektywy dziecka? miedzy innymi na to pytanie będą szukać odpowiedzi uczestnicy I Kongresu Dzieci, który organizuje Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej. Gośćmi kongresu będą posłowie, samorządowcy, pasjonaci.

Kongres Dzieci

Realizacja projektu potrwa dwa dni, od 28 lipca do 29 lipca 2014 roku, a udział w nim może wziąć 200 dzieci. W zabytkowej hali lokomotywowni, w scenerii zabytków przemysłowych powstaje sala obrad. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat będą brały udział w warsztatach, podczas których pod opieką dorosłych przygotują  prezentacje, dzieląc się swoimi przemyśleniami. Uczestnikami są wybrane dzieci- uczestniczące w projekcie Miasto Dzieci z poprzednich edycji Miasta Dzieci organizowanych w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Do ,,I Kongresu Dzieci” zaproszeni zostaną politycy, osoby wykonujące rożne zawody oraz pasjonaci, którzy pomogą formować poglądy uczestników na ważne problemy dorosłego życia.

Dzieci uczestniczą  w projekcie bezpłatnie. Wybór miejsca jest nie przypadkowy, ponieważ od 2008 roku w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej realizowany jest projekt ,,Miasto Dzieci”, projekt który stał się imprezą cykliczną, a w oparciu o jaworzyńskie doświadczenia stał się projektem rozpoznawalnym, czego dowodem jest Miasto Dzieci organizowane w lipcu 2013 roku w Topaczu oraz 2014 w Topaczu i Świdnicy. Miasto dzieci otrzymało również nagrodę w 2012 roku Świdnicki Gryf.