Strona główna Kultura Finał Kuźni Młodych Artystów

Finał Kuźni Młodych Artystów

0

Fundacja “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza na prezentację finałową pierwszego cyklu projektu “Kuźnia Młodych Artystów”, w czasie której młodzi uczestnicy  będą przedstawić wyniki swojej pracy artystycznej.  Wydarzenie zaplanowano na  1 sierpnia 2014 roku o godzinie 16:00 na terenie Fundacji „Krzyżowa” w Krzyżowej. Wstęp na prezentację jest wolny!

Kuźnia Krzyżowa

 „Kuźnia Młodych Artystów“ jest skierowana do dzieci w wieku 8-12 lat (edycja I) i młodzieży w wieku 13-15 lat (edycja II). Tematem tegorocznego projektu jest zrównoważony rozwój, a w szczególności zagadnienie „mobilność – bez granic?!”. Dzieci i młodzież wspólnie z prowadzącymi warsztaty poszukają odpowiedzi na pytania: Czym jest mobilność i granica? Czy mobilność jest zawsze czymś pozytywnym? Czy możemy wykorzystywać źródła naturalne bez ograniczeń? Jak harmonijnie łączyć mobilność człowieka z naturą? Czy mobilność i granice mają przyszłość? Uczestnicy mieli okazję do dyskusji na temat globalnego uczenia się i edukacji ekologicznej,  spoglądali krytycznym okiem na własne działania, a praca kreatywna  stawała się punktem wyjścia do refleksji nad aspektami zrównoważonego rozwoju. Doświadczeni artyści i pedagodzy towarzyszyli uczestnikom w procesie nauki i wspierali ich merytorycznie.

plakat_kuznia

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Freya von Moltke oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

/organizatorzy/