Strona główna Bez kategorii Cztery gwiazdki dla Informacji Turystycznej

Cztery gwiazdki dla Informacji Turystycznej

12

Świdnicki Punkt Informacji Turystycznej został doceniony przez Polską i Dolnośląską Organizację Turystyczną. W procesie certyfikacji  otrzymał maksymalną ocenę 4 gwiazdek.

Informacja Turystyczna

Certyfikacja informacji turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. Stanowi ona ważny element realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną polityki zarządzania jakością Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Jej celem jest stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących ze sobą na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym oraz zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej.

Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Obecnie w Polsce funkcjonuje 396 certyfikowanych centrów i punktów IT.

– Nie spoczniemy na laurach i cały czas poszerzać będziemy naszą ofertę i podnosić poziom naszych usług . Już w najbliższym tygodniu kolejna nowość dla turystów – rusza wypożyczalnia rowerów! Gdzie je będzie można wypożyczyć ? Oczywiście w naszym Punkcie Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku – dodaje Andrzej Deska z IT.