Strona główna Sport Jeździectwo W Pucharze Narodów na prowadzeniu Niemcy

W Pucharze Narodów na prowadzeniu Niemcy

0

Po próbie ujeżdżenia w konkursie CIO – short 3* podczas rozgrywanego w Morawie Strzegom Horse Trias zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów pierwsze miejsce zajmuje ekipa Niemiec.

SHT

W konkursie rywalizuje sześć drużyn narodowych. Niemcy reprezentuje aktualny mistrz olimpijski Michael Jung na swoim najlepszym koniu, 14-letnim wałachu La Biosthetique-Sam FBW, Sandra Auffarth, brązowa medalistka olimpijska z Londynu na koniu Opgun Louvo, Julia Krajewski na London-Return OLD oraz Dirk Schrade na wałachu o imieniu Hop and Skip. Ekipa po próbie ujeżdżenia uzyskała 116 punktów karnych. Najlepszy wynik 33,8 pkt. karnych należy do Michaela Junga.

 

Drugie miejsce w konkursie z 147,60 punktami karnymi zajmuje zespół z Wielkiej Brytanii, z najlepszym wynikiem indywidualnym należącym do Sarah Bullimore dosiadającej 10-letniego wałacha Valentino V.

 

W połowie stawki znalazła się ekipa z Holandii (156 pkt. karnych), dla której najlepszy wynik (51,40) wywalczyła para: Tim Lips i jego 8-letni wałach Concrex Oncarlos Stawkę zamyka reprezentacja Polski (191,20 pkt. karnych), w składzie: Artur Społowicz na Barycie, Jerzy Krukowski na klaczy Apokalipsa M oraz Wiesław Nowak na wałachu Pan Grand Ewita. Najlepszy wynik w ekipie należy do Artura Społowicza (52,20 pkt. karnych). W sobotę o godz. 15.00 zawodnicy zmierzą się podczas próby terenowej.

 

Poprzedni artykułLato z ŚOSiR-em 2014
Następny artykułMłodzi szczypiorniści powalczyli w Legnicy