Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzi szczypiorniści powalczyli w Legnicy

Młodzi szczypiorniści powalczyli w Legnicy

0

Cztery zespoły ŚKPR-u Świdnica wzięły udział w prestiżowym turnieju Lion Cup w Legnicy. Od 20 do 22 czerwca 35 drużyn chłopców i dziewcząt z całej Polski walczyło w czterech kategoriach wiekowych. ŚKPR najlepiej spisał się w roczniku 2000. Rywalizację z udziałem dziesięciu drużyn zakończył na trzecim miejscu.

 skpr-611

Drużyna występująca pod szyldem ŚKPR I Świdnica jak burza przeszła przez fazę grupową, pokonując kolejno: ŚKPR III 24:0, Chrobrego II Głogów 27:4, Zagłębie Lubin 25:12 i Dziewiątkę Legnica 16:9. W półfinale ŚKPR I przegrał 8:10 z późniejszym triumfatorem turnieju Chrobrym I, a w meczu o trzecie miejsce ponownie pokonał 16:9 Dziewiątkę Legnica.

 

Szóste miejsce w tej kategorii wiekowej zajął ŚKPR II. W grupie nasza drużyna pokonała 19:7 Miedź Legnica i 13:6 Spartakus Buk oraz przegrała 11:29 z Trójką Saturn Kłodzko i 7:21 z Chrobrym I. W meczach o miejsca 5-8 ŚKPR II pokonał 16:12 Chrobrego II oraz uległ 10:19 Zagłębiu.

 

Z sześcioma porażkami, ostatnim dziesiątym miejscem, ale i cennym doświadczeniem wróciła drużyna ŚKPR-u III Świdnica. Dla tego zespołu był to jednak debiut w kategorii młodzików. ŚKPR III kolejno przegrywał 0:24 z ŚKPR-em I, 2:21 z Zagłębiem, 6:18 z Dziewiątką, 11:17 z Chrobrym II oraz dwukrotnie nie sprostał Siódemce Miedzi ulegając 3:13 i 6:16.

 

Juniorzy ŚKPR-u zajęli w swoim turnieju czwarte miejsce za Siódemką Miedzią Legnica, MKS-em Wieluń i Dziewiątką Legnica. W meczach grupowych ŚKPR pokonał w identycznych rozmiarach (19:14) Dziewiątkę i Zagłębie Lubin oraz przegrał 12:13 z Wieluniem i 11:13 z Siódemką Miedzią. Gorzej poszło w meczach o miejsca ŚKPR najpierw przegrał 14:17 z Dziewiątką, a następnie pokonał 19:14 Zagłębie. Trenerami świdnickich drużyn byli Krzysztof Terebun i Wiesław Iwanio.

 

Składy:

 

ŚKPR I: Matlęga – Chmiel, Kopyciak, Starosta, Marcinkowski, Kulon, Etel

 

ŚKPR II: Gąsior, Wiszniowski – Wieczorek, Paleń, Hliwa, Trzpil, Ingram, Dzielnicki

 

ŚKPR III: Korbut, Nosal, Zerka – Beniuk, Bal, Fiłonowicz, Mleko, Szczepański, Wojewodzic

 

ŚKPR juniorzy: Kuchciński, Matlęga – Bieżyński, Rymsza, Grochowski, Niedźwiecki, Szymański, Moneta, Walczak, Matlęga, Żygadło

 

Najlepszy bramkarz turnieju młodzików – Jakub Matlęga

Najlepsi zawodnicy drużyn:

ŚKPR I – Adam Chmiel

ŚKPR II – Maksymilian Paleń

ŚKPR III – Norbert Bal

ŚKPR juniorzy – Daniel Bieżyński

/skprswidnica.pl/

Poprzedni artykułW Pucharze Narodów na prowadzeniu Niemcy
Następny artykułPiknik historyczny na start [PROGRAM]