Strona główna Temat dnia Startuje Strzegom Horse Trials 2014

Startuje Strzegom Horse Trials 2014

0

Największa w Polsce impreza jeździecka – międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) – Strzegom Horse Trials rozpocznie się już jutro. Czołówka światowego wkkw zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 26-29 czerwca. W tym roku na strzegomskie zawody zgłosiła się rekordowa liczba 225 koni. Na Strzegom Horse Trials wystartuje najlepszy aktualnie na świecie wkkwista Michael Jung oraz legenda światowego wkkw Andrew Hoy.

jung

foto archiwum

Już jutro na hipodromie w Morawie pojawią się pierwsze pary. Jako pierwsi startować będą zawodnicy, którzy zgłosili się do „jednej gwiazdki” (CI1*-short i CI1*-long). Przed nimi próba ujeżdżenia. Konkurs CI1*-short rozpocznie się o godzinie 12:45. Wśród startujących w nim zawodników będzie można zobaczyć miedzy innymi obecnego Mistrza Świata i dwukrotnego złotego medalistę z Londynu – Michaela Junga.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, podczas Strzegom Horse Trials rozegrane zostaną zawody z cyklu Pucharu Narodów. To najbardziej prestiżowa seria rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Klasyfikacja przed rozgrywką w Strzegomiu wygląda bardzo interesująco. Drużyny Francji i Wielkiej Brytanii mają równą liczbę 27 punktów. Trzecie miejsce, z 16 punktami, zajmuje ekipa Nowej Zelandii, która nie zgłosiła się do udziału w Strzegom Horse Trials. Niemcy i Holendrzy mają po 9 punktów. Pierwsza próba (ujeżdżenie) CICO3*NC już w piątek o 9:00.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z programem zawodów, dostępnym na www.strzehomhorsetrials.pl

Poprzedni artykułDni Świebodzic 2014 [PROGRAM]
Następny artykułCentrum kultury znów będzie działać