Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dni Świebodzic 2014

Dni Świebodzic 2014 [PROGRAM]

0

Justyna Steczkowska, Elektryczne Gitary i Kabaret Smile to gwiazdy tegorocznych Dni Świebodzic. Start imprezy już w ten weekend.

Justyna_Steczkowska_autoryzowane

Oficjalne otwarcie tegorocznych Dni Świebodzic nastąpi w sobotę, o godzinie 13:30. Jako pierwsi z programem artystycznym zaprezentują się uczniowie świebodzickich szkół. Następnie, o godz. 16:15 na scenę wejdą członkowie zespołu śpiewaczego Akord, działającego na co dzień przy miejskim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. O godz. 17:15 scenę przejmą we władanie członkowie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy w programie „Wielkie dzięki za wielkie granie” dokonają podsumowania XXII Finału WOŚP. Zanim na scenie pojawi się gwiazda sobotniego wieczoru, o godz. 18:00 koncert dla grupa Gram of Happines. W skład strzegomskiego zespołu wchodzą młodzi ludzie, których, jak sami mówią, połączyła muzyka. Pięcioosobowy skład zaprezentuje własny materiał muzyczny.

Wprawieni w dobre nastroje, o godz. 19:00 powitamy na scenie legendarny już zespół na polskiej scenie muzycznej – Elektryczne Gitary. Założone w 1989 roku, Elektryczne Gitary wydały właśnie płytę „Stare Jak Nowe. 25 przebojów na 25-lecie” będącą ukoronowaniem ćwierćwiecza funkcjonowania zespołu. Grupa, której liderem jest charyzmatyczny i charakterystyczny Kuba Sienkiewicz, znana jest z m.in. takich przebojów, jak: „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Koniec”, „Dzieci”, „Zostań tu”. W masowej świadomości odbiorców zespół na trwałe zaistniał dzięki nagraniu ścieżek dźwiękowych do hitowych filmów Juliusza Machulskiego, „Kiler” i „Kiler-ów 2-óch”. Utwory, które znalazły się na tych krążkach – tytułowy „Kiler”, „Co ty tutaj robisz”, „Co powie Ryba” czy „Nie jestem sobą”, bardzo długo i chętnie były grane przez rozgłośnie radiowe w całej Polsce.

Po koncercie Elektrycznych Gitar o godz. 21:00 rozpocznie się blok muzyczny „Odlotowo-plenerowo”. Zabawę w rytmie disco poprowadzi znany z anteny Muzycznego Radia Dj Ziutek Wieczorski. Ale to nie wszystko, co organizatorzy zaplanowali na sobotę. Równolegle do wydarzeń na scenie, na górnej płycie stadionu, w sąsiedztwie kompleksu sportowego OSiR prowadzona będzie okolicznościowa zbiórka krwi.

Drugiego dnia zabawy, w niedzielę, scena zapełni się już o godz. 12:00. „Kto jest beksą i mazgajem, ten się do nas nie nadaje” – program artystyczny pod taką nazwą zaprezentują podopieczni świebodzickich przedszkoli. Na tym nie koniec występów adresowanych do najmłodszych. O 14:00 pojawi się Robert Szymański, założyciel zespołu Kilersi, który w solowym projekcie „Robi Show” wykonuje wiersze Jana Brzechwy do własnych melodyjnych aranżacji.

O 16:00 to, co wszyscy lubią najbardziej – porcja dobrego humoru. O pozytywne nastroje zadba Kabaret Smile. Założony w 2003 roku w Lublinie kabaret od kilku lat rozśmiesza widzów na największych festiwalach kabaretowych w kraju. Świebodziczanie też już mieli okazję śmiać się z ich skeczów – Smile gościł na Dniach Świebodzic 2012. Grupa znana jest głównie ze skeczów o nauce jazdy, Marylinie Mansonie, kierowcy tira, królu Zusie, egzaminach na studia oraz dzięki piosence o wyimaginowanej miejscowości Bździszewo.

Od 17:30 na scenie oglądać będziemy świebodziczan. Najpierw nieprzeciętne zdolności zaprezentują tancerze z Miejskiego Domu Kultury, grupy Gang the Funk, Battle Kitz i Lazy Rockers. O 18:30 jako support przed Justyną Steczkowską wystąpi zespół Echo. Nastoletnie wokalistki, działające przy Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Cierniach, zaprezentują materiał ze swojej płyty „Meritum Echo”.

Wieczór należeć będzie do Justyny Steczkowskiej. Gwiazda wystąpi o godz. 20:00. Autorka djedenastu albumów studyjnych jest jedną najpopularniejszych i najbardziej cenionych postaci na polskiej scenie muzycznej.

Koncertom towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci – konkursy, pokazy i wesołe miasteczko. Na ustawionej obok sceny głównej scenie bocznej odbywać będą się pokazy przygotowane przez organizatora imprezy – OSiR Świebodzice sp. z o. o. Dwudniowe święto Świebodzic poprowadzi Anna Tarkota, dziennikarka Muzycznego Radia.

dni swiebodzic

Poprzedni artykułPodsumowanie „Współzawodnictwa szkolnego”
Następny artykułStartuje Strzegom Horse Trials 2014