Strona główna Wydarzenia Świdnica Salon Fiński już działa

Salon Fiński już działa

2

– To nie jest tylko kawiarnia. Od września chcę tu uczyć języków obcych w tym fińskiego – mówi Maarit Wicińska, laureatka ubiegłorocznego Debiutu Gospodarczego realizuje swoją pasję i prowadzi swój biznes – „Salon Fiński” – pierwszą w Świdnicy kawiarnię językową. W poniedziałek, 23 czerwca firmę świdniczanki odwiedził prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.

salonfinski2

Uwagę już od progu wzbudzają stoły wykonane z pni drzew. W powietrzu unosi się zapach fińskich bułek cynamonowych, które Maarit piecze według przepisu babci, a z głośników wydobywa się śpiew ptaków.  Pod koniec ubiegłego roku Maarit Wicińska zdobyła, w konkursie organizowanym przez miasto, pierwsze miejsce i otrzymała na realizację swojego pomysłu dofinansowanie – 30 tysięcy złotych.

Maarit Wicińska w Salonie Fińskim popularyzuje fińska kulturę, uczy języka fińskiego, a także pomaga rozwinąć kontakty biznesowe z firmami działającymi na terenie Finlandii. Jak sama przyznaje udało jej się już spotkać z kilkoma firmami działającymi na terenie powiatu świdnickiego, które zainteresowane są współpracą.

Debiut gospodarczy to konkurs, którego celem jest promocja przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi, edukacja na temat prowadzenia działalności gospodarczej, promowanie kreatywnego myślenia jak również kreowanie wizerunku Miasta Świdnicy. Na dziś swój biznes prowadzi blisko 10 debiutantów. Część od bardzo wielu już lat. – Zawsze jest ryzyko w prowadzeniu własnej działalności, więc tym bardziej cieszą mnie pozytywne wieści o rozwoju firm debiutantów – mówi prezydent Wojciech Murdzek.

Kawiarnia językowa „Salon Fiński” mieści się w Rynku pod numerem 25.

Poprzedni artykułPracowity okres pływaków Svidy
Następny artykułKrwawy finał libacji