Strona główna Sport Pływanie Pracowity okres pływaków Svidy

Pracowity okres pływaków Svidy

0

Zawodnicy świdnickiej Svidy pracowicie spędzili ostatnie dni startując w zawodach ogólnopolskich, zagranicznych i mistrzostwach Dolnego Śląska, a podsumowaniem startów była II edycja „X Świdnickiej Amatorskiej Ligii Pływackiej 2014”.

pływanie

Czteroosobowa reprezentacja zawodników Svidy wystartowała 14 czerwca w czeskim Nachodzie w zawodach „O Puchar Horna”. Świdniczanie spisali się bardzo dobrze wywalczając łącznie cztery miejsca na podium, w tym zdobywając jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Reprezentacja Svidy: Oskar Cebula, Patryk Kawałko, Jakub Kalousek i Marcel Litwiński. Zawodnicy Svidy w konfrontacji z rówieśnikami z Czech spisali się bardzo dobrze, gdzie oprócz miejsc na podium wielokrotnie poprawiali rekordy życiowe.

 

Druga czteroosobowa reprezentacja Svidy (Agnieszka Franków, Julia Agatowska, Marek Lurka i Damian Kłos) wystartowała 15 czerwca w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które zostały rozegrane w Zielonej Górze. Pływacy Svidy zaznaczyli swoją obecność zdobywając miejsce na podium i poprawiając rekordy życiowe.

 

Równocześnie 14 i 15 czerwca we Wrocławiu zostały rozegrane Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego, które były ostatnim startem kontrolnym przed Mistrzostwami Polski. W zawodach wystartowała reprezentantka Svidy Elżbieta Kielka, której starty należy uznać za udane w czasie przygotowań do najważniejszych zawodów w roku.

 

17 czerwca została rozegrana z kolei II edycja „X Świdnickiej Amatorskiej Ligii Pływackiej 2014”. Na starcie imprezy stanęło ponad 70 młodych adeptów pływania ze Świdnicy, którzy rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych, począwszy od 5-6 letnich żaczków. Zawody należy uznać za udane, każdy startujący otrzymał słodki upominek, najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a pozostali medale i dyplomy za zajęcie miejsc I-III.

Poprzedni artykułCzołówka na łączniku [FOTO]
Następny artykułSalon Fiński już działa