Strona główna Temat dnia Ruszył remont ul. Bystrzyckiej

Ruszył remont ul. Bystrzyckiej

7

Sporo utrudnień czeka kierowców na ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy, ale warto zacisnąć zęby, bo już we wrześniu  droga ma być gładka jak stół. Ruszył gruntowny remont, który obejmie nie tylko część położoną w mieście, ale daleko za jej granicami. Odnowienia doczeka się w sumie 3,3 km nawierzchni.

ul. Bystrzycka 1

Dzisiaj rozpoczęło się frezowanie odcinka od ogrodów działkowych do zjazdu w kierunku Bystrzycy Dolnej. Podczas prac obowiązuje ruch wahadłowy. Remont będzie prowadzony etapami, a najtrudniejsze zadanie czeka wykonawcę na skrzyżowaniu ulic Bystrzyckiej z Westerplatte. Tutaj jednak drogowców można się spodziewać najwcześniej za miesiąc. Wiadomo także, że ruch będzie prowadzony po jednym pasie. Wkrótce powiat świdnicki, który jest zarządcą drogi,  przekaże szczegółowe mapy i informacje o zmianach organizacyjnych.

Nawierzchnia ulicy Bystrzyckiej jest w fatalnym stanie. Wraz z jej wymianą zaplanowano szereg dodatkowych prac, m.in. poszerzenie zjazdów do ulicy Westerplatte, remont przejazdu kolejowego, nowy zjazd na planowane osiedle domów jednorodzinnych, budowę zatoki parkingowej. Chodnik po jednej stronie jezdni zostanie podzielony na 2 części: 1,5 m dla pieszych i 2 metry dla rowerzystów. Każdy pas będzie wyłożony kostką w innym kolorze. Dodatkowo miasto na własny koszt (za 200 tysięcy złotych) wymieni oświetlenie. Gruntowna modernizacja obejmie odcinek od ulicy Westerplatte do zjazdu na Bystrzycę Dolną.

ul. Bystrzycka

Zadanie wykona Świdnickie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów – za 3,3 miliona. Połowę środków udało się pozyskać z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – 1,67 miliona złotych. 1,18 miliona złotych dołoży miasto Świdnica, 150 tysięcy gmina Świdnica. Pozostałe środki zabezpieczy powiat. Prace mają się zakończyć we wrześniu tego roku.

asz

UWAGA!

Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego podczas prowadzenia prac związanych z przebudową drogi powiatowej nr 2876 D w m. Świdnica ( ulicą Bystrzycką) – na odcinku od granicy administracyjnej miasta Świdnica ( z kier. Burkatowa)do granicy obszaru zabudowanego (ulicy Kątnej) – zachowany zostanie ruch dwukierunkowy podczas poszczególnych etapów lecz z połówkowym zamknięciem jednej jezdni.

Ruchem pojazdów na tych odcinkach kierować będzie sygnalizacja świetlna lub odbywać się będzie kierowanie ręczne. Długość każdego z etapów wynosić będzie ok. 300 m. Wykonawca zobowiązany został do zapewnienia dojazdu do posesji na odcinkach objętych  robotami.

 W przypadku prowadzenia prac na terenie obszaru zabudowanego od ul.Kątnej do ul.Kraszowickiej (przejazd kolejowy) zostanie wprowadzony na ul.Bystrzyckiej ruch jednokierunkowy.Pojazdy wjeżdżające do miasta  będą poruszały się nadal ulicą Bystrzycką a wyjeżdżąjące z miasta będą korzystały z objazdu ul.Kraszowicką.Planowany termin wprowadzenia ruchu jednokierunkowego początek lipca tego roku.

MAPKA

Poprzedni artykułPieniądze w podłodze
Następny artykułPowstała rzutnia w Żarowie