Strona główna Temat dnia Pogotowie i szpital na plusie

Pogotowie i szpital na plusie

7

Świdnicki Szpital Latawiec i Pogotowie Ratunkowe zakończyły 2013 rok zyskiem. Obie jednostki podczas ostatniej sesji Rady Powiatu przedstawiły wyniki finansowe.

Operacja 3D w Latawcu_2

Pogotowie na plusie ma prawie 100 tysięcy złotych, szpital – 1,9 miliona zł. Przychody szpitala były o ponad 5 mln 230 tysięcy zł wyższe niż w roku 2012, również zakończonym zyskiem w wysokości 217 897 zł. Wypracowany zysk przeznaczony zostanie na pokrycie strat z lat ubiegłych. Placówka nie ma obecnie przeterminowanych zobowiązań, wszystkie faktury płacone są terminowo.

Kondycja szpitala z roku na rok jest lepsza, jednak konieczne są nowe inwestycje. – Latawiec przestaje być już szpitalem nowym. „Najmłodsze”  oddziały funkcjonują już od 5 lat , „najstarsze” od 15   i część sprzętu medycznego  musi być na bieżąco wymieniana – mówi dyrektor Grzegorz Kloc. – Planujemy również inwestycje wśród których najważniejszą będzie budowa budynku pod przyszłą pracownię rezonansu magnetycznego.

Jak przypomina szef Latawca, w strukturach placówki jest również szpital w Żarowie, w który długo nie inwestowano. – W ostatnich latach korzystając z pożyczki WFOŚiGW  przeprowadziliśmy tam termomodernizację budynku, w najbliższym czasie do nowo wyremontowanych kosztem ponad 360tys zł pomieszczeń przeniesie się szpitalna rehabilitacja,  a  dziś podpisujemy umowę na wykonanie niezbędnego w tym szpitalu parkingu. Myślę , że warto przypomnieć, że działa tam  bardzo dobry, jeden z niewielu na Dolnym Śląsku, oddział reumatologiczny z pododdziałem rehabilitacyjnym – dodaje Grzegorz Kloc.

/opr. asz/

Poprzedni artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 98. [KONKURS]
Następny artykuł„Perły Samorządu” dla Świdnicy