Strona główna Sport Lekkoatletyka Pobiegli wokół wieżyczki

Pobiegli wokół wieżyczki

5

35 uczestników, w tym 11 kobiet i 24 mężczyzn stanęło na starcie VI Biegu Wieżyczkowego zaliczanego do cyklu Świdnickiego Grand Prix. – Tym razem nieco zmieniona trasa musiała meandrować między ciężkim sprzętem budowlanym równającym parkowe ścieżki, jednak szczęśliwie nikt nie został rozwalcowany – śmieje się wiceprezes Hermesa Świdnica Dawid Gut.

bieg

W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się świdniczanin Patryk Podolski, który pokonał pięciokilometrową trasę w czasie 16 minut i 11 sekund. Drugi na linię mety przybiegł Dawid Gut (Świdnica), a trzeci był Zdzisław Tomaszewski z Wałbrzycha. Wśród pań tradycyjnie pierwsze miejsce przypadło Halinie Szczęsnej-Radzikowskiej (18 minut i 7 sekund), druga była Sylwia Gołębiewska, trzecia Iga Stuła. Podium w kategorii pań obsadzone zatem przez świdniczanki.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie organizatora.