Strona główna 112 Nakłaniał dziewczynki do sadyzmu

Nakłaniał dziewczynki do sadyzmu

12

Podjechał do 12 i 13-latki na rowerze. Najpierw zaczął niewinną rozmowę, a potem prosił, by poszły z nim do piwnicy, a tam dotykały go i dręczyły aż do zgonu. Przerażone dziewczynki zaczęły uciekać, ale dogonił je i wręczył każdej kartkę. Na skrawkach papieru zapisany był numer telefonu  i cała lista sadystycznych oczekiwań.

prokuratura2

Do zdarzenia doszło w marcu w Świdnicy, oficjalne zgłoszenie od rodziców na policję wpłynęło 2 czerwca. – Mężczyzna został ustalony i zatrzymany – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – Okazał się nim 35-letni Ryszard J. ze Strzegomia, dobrze znany z podejrzanych zachowań w swoim mieście. Przedstawiliśmy mu dwa zarzuty usiłowania doprowadzenia nieletnich do innych czynności seksualnych. Przyznał się, ale podczas przesłuchania nabraliśmy podejrzeń, że może to być chory człowiek.

Natychmiast został przebadany i psychiatrzy orzekli, że jest w stanie ostrej psychozy. Wprost z prokuratury został przewieziony do szpitala psychiatrycznego. – Co będzie z nim dalej, zależy od opinii lekarzy. Jeśli okaże się, że Ryszard J. jest niepoczytalny, postępowanie zostanie umorzone, a my złożymy wniosek do sądu o skierowanie go na leczenie w zamkniętym ośrodku – dodaje Rusin.

Policja przeszukała mieszkanie i zabezpieczyła komputer mężczyzny. Biegli badają, czy nie przechowywał pornografii dziecięcej. Zatrzymany mężczyzna mówił podczas przesłuchania, że wchodził przez internet w relacje z dziećmi, podając się za 13-letnią dziewczynkę. Ten wątek również jest sprawdzany.

asz