Strona główna Bez kategorii Najlepsi z najlepszych

Najlepsi z najlepszych [FOTO]

2

Sprzęt elektroniczny, sportowy, książki lub biżuteria – między innymi takie nagrody otrzymali najlepsi absolwenci świdnickich szkół, prowadzonych przez miasto. Nagrody o wartości 600 zł dla najlepszego absolwenta szkoły podstawowej, a 700 zł dla absolwenta gimnazjum uczniowie wybierali sobie sami.

IMG_0836

– To szczególny moment i mam poczucie, że jesteście w elitarnym gronie osób, które mają szansę zmieniać wizerunek naszego miasta na lepszy, jeszcze piękniejszy. Cieszę się, że stawiacie sobie wymagania i podnosicie poprzeczkę. Trudno sobie wyobrazić sukces bez waszego zaangażowania, rodziców, waszych bliskich. Nie byłoby to możliwe oczywiście bez współpracy z nauczycielami. To chwila radości i dumy – mówił do zdolnych świdniczan prezydent Świdnicy.

Nagrody przypadły 11 uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy mogą pochwalić się średnią ocen od 5,66 do 5,94. Ponad to mają wzorową ocenę z zachowania. Na nagrody miasto przeznaczyło 7 tys. zł.

Oto lista nagrodzonych:

Katarzyna Całka – Szkoła Podstawowa nr 1,

Kinga Kępa – Szkoła Podstawowa nr 4,

Katarzyna Skrzynecka – Szkoła Podstawowa nr 6,

Paula Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa nr 8,

Justyna Stankiewicz, Julia Słobodzian – Szkoła Podstawowa nr 105,

Aleksandra Myczkowska– Szkoła Podstawowa nr 315,

Szymon Józwicki – Gimnazjum nr 1,

Mateusz Basiak – Gimnazjum nr 2,

Patrycja Pałka – Gimnazjum nr 3,

Maciej Korniewski – Gimnazjum nr 4.

 W piątek podczas zakończenia roku szkolnego upominek trafi również do Michała Stanocha. Uczeń Gimnazjum nr 3 przez ostatnie 3-lata może się pochwalić 100-procentową frekwencją.