Strona główna Bez kategorii Nagrodzeni Złotymi Dębami

Nagrodzeni Złotymi Dębami

0

Są społecznymi działaczami zaangażowanymi w rozwój swojej miejscowości i całej gminy Żarów. Lokalni artyści, sportowcy, pasjonaci i bezgranicznie oddani swojej życiowej pasji. Sprawni organizatorzy, którzy potrafią rozbudzić aktywność lokalnej społeczności. Kreatywni, nowocześni i charyzmatyczni. Ośmiu zasłużonych mieszkańców gminy Żarów zostało uhonorowanych statuetkami “Złotych Dębów”.

_DSC2058_800x530

Swoje odznaczenie, statuetkę “Maciusia” za wielkie oddanie i zaangażowanie się w sprawy dzieci i młodzieży przyznała również Młodzieżowa Rada Miejska. Powędrowała ona do Krystian Chęcieka, byłego burmistrz młodzieżowych radnych.

“Złote Dęby” to najwyższe gminne odznaczenie, przyznawane w Żarowie, od szesnastu lat. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyło ośmiu szczególnie zasłużonych mieszkańców gminy Żarów. Otrzymali je: Jan Sikorski, Rodzina Fiecków, Anita Denes-Ziemkiewicz, Eugeniusz Bernatowicz, Ryszard Wróbel, Koło Gospodyń Wiejskich w Łażanach, Lesław Spaczyński i Zofia Rachwał.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Żarowie, która rozpoczęła dwudniowe święto miasta była również okazją do wręczenia strażakom z żarowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej kamery termowizyjnej, którą na ręce Ireneusza Zadylaka, komendanta gminnego przekazali burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Szuszwalak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Imbramowic otrzymali natomiast kluczyki do nowego wozu strażackiego Volvo.

/UM Żarów/