Strona główna Bez kategorii Jakie zainteresowanie pociągiem do Wrocławia?

Jakie zainteresowanie pociągiem do Wrocławia?

6

Koleje Dolnośląskie są zadowolone z liczby pasażerów, korzystających z uruchomionego po latach przerwy bezpośredniego połączenia Świdnicy i Wrocławia. Jak już informowaliśmy, Urząd Wojewódzki chce od grudnia wprowadzić do rozkładu jazdy dodatkowe dwa kursy. W tej chwili do stolicy Dolnego Śląska jeżdżą cztery pary pociągów.

pociąg

Na zbyt małą liczbę połączeń i niedogodne godziny wskazywali pasażerowie podczas niedawnych konsultacji. Mimo to trasa, która jest obsługiwana od 15 grudnia 2013 roku, cieszy się zainteresowaniem. – Do końca maja 2014 roku szynobusy przewiozły 30 500 osób – podaje Tomasz Kloc, specjalista ds. marketingu KD. Średnio na dobę pociąg przewoził 200 pasażerów.

– Plany przewozowe konstruowane są na podstawie szeregu czynników, m.in. analizy obecnego popytu i otoczenia komunikacyjnego, otrzymywanych sygnałów od podróżnych i mieszkańców oraz możliwości finansowych i taborowych. Ponadto pod uwagę brany jest stan infrastruktury, oferowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ponieważ przekłada się on na jeden z podstawowych czynników przewozowych, tj. czas przejazdu. Analiza powyższych danych stała się podstawą do podjęcia decyzji o zwiększeniu liczby połączeń i przedłużeniu ich trasy do Dzierżoniowa – mówi Agnieszka Zakęś, zastępca dyrektora departamentu infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim. Połączeń ma być sześć. Szynobusy mają kursować co trzy godziny. Zostanie utrzymany poranny kurs – odjazd ze stacji Świdnica Miasto o 6.30. Kolejne planowane są na 9.25, 12.25, 15.25, 18.25 i 21.25. Z Wrocławia do Świdnicy odjazdy mają być o 7.30, 10.30, 13.30, 16.30, 19.30 i 22.30. To na razie wstępne propozycje. Dokładne godziny są uzależnione od decyzji PKP przy konstruowaniu rozkładu jazdy na 2014/15 rok.

/red./