Strona główna Sport Piłka ręczna Dwa puchary młodzieży ŚKPR-u

Dwa puchary młodzieży ŚKPR-u

0

Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły ŚKPR-u Świdnica z roczników 2002 i 2003 w swoich dwóch ostatnich turniejach w tym sezonie. Ekipa trenera Ryszarda Pietrzykowskiego wróciła z dwoma trofeami z zawodów w Bystrzycy Kłodzkiej i Wrocławia.

 skpr

W sobotę, 7 czerwca młodzi świdniczanie (rocznik 2002 i młodsi) zagrali w Bystrzycy Kłodzkiej. Tam przegrali z Borem Oborniki Śląskie 12:15 oraz pokonali 20:6 miejscowego Krokusa i 14:11 Żagiew Dzierżoniów. – Oborniki Śląskie grały starszym składem, bo szóstakami. Pozostałe zespoły wystawiły drużyny piątoklasistów i młodszych – tłumaczy trener Pietrzykowski. Bór wygrał imprezę, ŚKPR zajął drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła Żagwi, a czwarta Krokusowi. Dwóch zawodników ŚKPR-u otrzymało wyróżnienia indywidualne: Paweł Karpiński (najlepszy bramkarz turnieju) i Aleksander Zelek (najlepszy zawodnik turnieju)

Tydzień później, w sobotę 14 czerwca jeszcze młodsza drużyna Szarych Wilczków (rocznik 2003 i młodsi) pojechała na turniej do Wrocławia. Tam zanotowała komplet zwycięstw: 12:6 z Olimpem Grodków, 15:10 z Moto-Jelczem Oława i 9:6 ze Śląskiem Wrocław. Świdniczanie oczywiście zajęli pierwsze miejsce. Drugi był Śląsk, a trzeci Moto-Jelcz. – To był nasz ostatni turniej w tym sezonie. Teraz czas na wakacje i odpoczynek. Z zawodnikami i rodzicami spotkamy się jeszcze 23 czerwca na pikniku rodzinnym, gdzie podsumujemy ostatni rok – mówi trener Pietrzykowski.

ŚKPR (2003 i młodsi): Mirga, Karpiński – Majczak, Zelka, Leończyk, Gołembiowski, Barcik, Gołębiowski, Kaczmarek, Szporko, Rosłoń, Zarzycki

 

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułTenisowy Memoriał Bogdana Szymańskiego
Następny artykułGaleriON 2014. Niepełnosprawni z talentem [FOTO/WIDEO]