Strona główna Temat dnia Dwa dni z Goethem

Dwa dni z Goethem

1

Tegoroczna, pierwsza po wielu latach edycja Dni Goethego w Bagieńcu zgromadziła liczne grono miłośników literatury, teatru, sztuk plastycznych i fotografii.

Bagieniec 2

 Sobota  rozpoczęła się od warsztatów dla dzieci prowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy.  Liczne atrakcje czekały na młodzież i dorosłą publiczność: plener fotograficzny w stylu epoki romantycznej, slam poetycki, monodram w wykonaniu Doroty Pawlickiej oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Warto przy tym wspomnieć, że na konkurs wpłynęło 77 zdjęć od 32 osób z całej Polski. Organizatorzy wybrali autorów trzech najlepszych zdjęć w każdej kategorii: „Romantycznie“ Piotr Pietryga z Jedliny Zdrój, „Cierpienie“ Aleksandra Durdyń z Wrocławia, „Burza i napór“ Małgorzata Jasińska z Grudziądza. Finałem dnia był niezwykły spektakl „Kubuś i jego Pan“ w wykonaniu aktorów z Teatru Bezdomnego im. Bohumiła Hrabala w Żarowie.

W niedzielę w pierwszej kolejności można było wziąć udział w warsztatach: warsztatach literackich prowadzonych przez Wojciecha Korycińskiego, warsztatach kuglarskich „Zaułek Kuglarzy“ prowadzonych przez Tomasza Nycza i Wojciecha Mistrzyka oraz warsztatach decoupageu, które poprowadziły Monika Masłowska oraz Elżbieta Dudziak w ramach Pikniku Międzypokoleniowego. W niedzielę z czytelnikami spotkała się bajkopisarka Ewelina Kościelniak, która wprowadziła dzieci w bajkowy świat bohaterów swoich książek podczas towarzyszących spotkaniu warsztatów.

W drugiej odsłonie artystycznej sceny plenerowej widzowie obejrzeli  monodram „Mój Mono.Meta.Teatr“ w wykonaniu Tomasza Nycza. Finałem dnia i zarazem całej imprezy był koncert muzyki etnicznej w wykonaniu świdnickiej grupy Tantua. Przez cały weekend obecny był również świdnicki antykwariat Exlibris, który przewietrzył swoje półki na bagienieckiej łące. Barwne tło dla wydarzeń stanowiły prace uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Organizatorem Dni Goethego był Spichlerz Kultury przy wsparciu licznych partnerów.

Poprzedni artykułŚwidniccy sportowcy nagrodzeni
Następny artykułFunkcjonariusz aresztu z promilami