Strona główna Sport Piłka ręczna Co nowego w ŚKPR-ze?

Co nowego w ŚKPR-ze?

0

Jak podaje oficjalna strona internetowa ŚKPR-u Świdnica nasi szczypiorniści przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 24 lipca. W planach są sparingi i dwa turnieje towarzyskie. Zmiany w składzie są i będą raczej niewielkie. W porównaniu do maja Szare Wilki poniosły tylko jedną stratę personalną. Chodzi o Stanisława Makowiejewa, który nie porozumiał się z włodarzami klubu co do warunków dalszej gry i rozpoczął poszukiwania nowego klubu.

 SKPR_TP10

Stanisława Makowiejewa w barwach ŚKPR-u przynajmniej na razie już nie zobaczymy

Rozgrywający najprawdopodobniej trafi do Legnicy, gdzie pół roku spędził już w sezonie 2012/13. Jeśli „Stachu” rzeczywiście trafi do Legnicy pozostaje życzyć mu powodzenia i podziękować za grę w poprzednich latach. Wszyscy pozostali zawodnicy zostali w klubie. Co nowego? Z Zagłębia Lubin pozyskano obiecującego bramkarza Konrada Gila, który w poprzednim sezonie zakończył wiek juniora. Bliski przejścia do Świdnicy jest 20-letni były reprezentant Polski juniorów Damian Karpiński. Mierzący 195 cm leworęczny rozgrywający ostatnio występował w Kar-Do Gdynia. Ten zawodnik bardzo przydałby się zespołowi trenera Krzysztofa Terebuna, ale jego pozyskanie uzależnione jest od wyników testów medycznych, bowiem gracz ostatnio poważnie chorował. Ponadto prowadzone są wstępne rozmowy z kilkoma graczami i uważnie obserwowane jest to co dzieje się w innych klubach.

 

Przypomnijmy, że sezon 2013/14 ŚKPR Świdnica zakończył na ostatnim bezpiecznym, jedenastym miejscu w tabeli. Świdniczanie wyprzedzili tylko siódemki z Sosnowca, Łodzi i Lublina. ŚKPR hurtowo tracił punkty w meczach z zespołami z dołu tabeli, ale zaskakująco dobrze spisywał się w konfrontacjach z potencjalnie mocniejszymi drużynami. Szare Wilki wygrywały w Legnicy i Kaliszu, a u siebie potrafiły urwać punkty Viretowi Zawiercie czy KSSPR-owi Końskie.

 

Przygotowania do nowego sezonu świdniczanie rozpoczną 24 lipca. W planach są sparingi z Siódemką Miedzią Legnica, czeskim pierwszoligowcem z Nachodu oraz prawdopodobnie z Zagłębiem Lubin. Ponadto ŚKPR weźmie udział w towarzyskich turniejach w Chrzanowie (MTS Chrzanów, Olimpia Piekary) oraz w Kaliszu (MKS Kalisz, MKS Poznań).

 

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułUdany sezon za siatkarzami Dekorii
Następny artykułCo grają w Cinema 3D [REPERTUAR]