Strona główna 112 Złodziej złota zatrzymany

Złodziej złota zatrzymany

1

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania. Wspólne działania funkcjonariuszy z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego doprowadziły do ustalenia i w efekcie zatrzymania podejrzanego o szereg kradzieży z mieszkań na terenie Wałbrzycha oraz innych miejscowości. Łupem sprawcy padały głównie pieniądze i biżuteria. Policjanci odzyskali już część utraconego mienia.

policja111

Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami ze Świdnicy i Dzierżoniowa od pewnego czasu podejrzewali jednego z mieszkańców powiatu wrocławskiego o związek z włamaniami do mieszkań. Do zdarzeń miało dochodzić na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz miejscowości ościennych.

Zebrane w tej sprawie przez policjantów materiały i dowody pozwoliły na zatrzymanie 39-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, łupem sprawcy padały głównie pieniądze i biżuteria. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego policjanci zabezpieczyli sprzęt służący mu do włamań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem.

Wobec podejrzanego sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzieże i włamania grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/KWP Wrocław/