Strona główna Bez kategorii Trzeci Wymiar na zakończenie Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

Trzeci Wymiar na zakończenie Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

0

21 raperów z całej Polski zgłosiło się do udziału w bitwie freestyle, która w sobotę odbędzie się w Klubie Bolko. Muzyczne podkłady zagra dla nich świdnicki skład Aplaindygo o jako gość na scenie wystąpi Mam Na Imię Aleksander i Trzeci Wymiar.

Trzeci_Wymiar_02

Bitwa freestyle, która jest głównym elementem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej, to słowne pojedynki raperów, którzy rywalizują ze sobą tworząc na żywo wersy nawiązujące do wylosowanego chwilę wcześniej tematu. Na organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Kultury imprezie pojawią się m.in. uczestnicy z Wrocławia, Konina, Łodzi, Brzegu i Świdnicy. Występy będą oceniane przez jury w składzie: Czeski (jedyny zawodnik w całej Polsce, który wygrał 3 najbardziej prestiżowe turnieje freestyle’owe: Wojna o Śląsk 2008, Wojna o Wawel 2009 oraz Wielka Bitwa Warszawska 2012), Madział (świdnicki raper, organizator pierwszych pojedynków freestylowych w rodzinnym mieście),  i dr Robert Kaśków (dyrektor I LO w Świdnicy, interesuje się literaturą, historią kultury, piłką nożną i wszystkim, co „dziwne i niezwykłe”).

Główna nagroda w bitwie, którą poprowadzi Daniel „Demia” Piórek, to 500 zł oraz dwutomowe wydanie „Rapsodii świdnickiej” W.J. Grabskiego.

Jednak bitwa to nie wszystko co czeka w sobotni wieczór w Klubie Bolko na fanów hip-hopu. Jedną z części imprezy będą pokazy taneczne grup Gang The Funk ze Świebodzic i B-Boys Life Forever ze Świdnicy. Tym co odróżnia świdnicką imprezę od większości bitew jest też tworzenie podkładów na żywo przez zespół instrumentalny Aplaindygo (bas, dj, klawisze, perkusja). Ciekawie zapowiada się również powrót na świdnicką scenę Trzeciego Wymiaru, który wystąpi na zakończenie wydarzenia. Zespół przygotowuje się do wydania piątego albumu pt. „Odmienny Stan Świadomości” i od 10 dni promuje go teledyskiem do utworu „Zabiłem Grubasa”.

Poniżej przedstawiamy rozpiskę godzinową Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

22:00 Trzeci Wymiar
21:30 Bitwa: pojedynki finałowe
20:30 Mam Na Imię Aleksander
20:00 pokazy tańca
19:00 Bitwa: pojedynki grupowe
17:00 Bitwa: eliminacje
16:30 Bitwa: rejestracja zawodników

Poprzedni artykułZłodziej złota zatrzymany
Następny artykułPolonia żegna się ze Śląską