Strona główna Bez kategorii Wygraj bilety na Wielką Rapsodię

Wygraj bilety na Wielką Rapsodię

0

Bitwa freestyle, Aplaindygo, Mam Na Imię Aleksander i Trzeci Wymiar czekają na wszystkich miłośników hip-hopu. Wieka Rapsodia  Świdnicka startuje w najbliższą sobotę, 31 maja o godzinie 17.00 w Klubie Bolko.

Trzeci Wymiar

Skąd pomysł na zorganizowanie imprezy i nazwanie jej Wielka Rapsodia Świdnicka?

Bartosz Łabuda (ŚOK) Świdnicki Ośrodek Kultury stara się, w ramach swojego niezbyt wysokiego budżetu, zaspokajać potrzeby fanów różnych gatunków muzyki. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, głównie rockowej publiczności, cieszy się przegląd Truskawka. Postanowiliśmy zorganizować imprezę, która zaspokoi oczekiwania fanów hip-hopu i podobnie jak Truskawka będzie miała formułę konkursu. Pomysł wykrystalizował się w wyniku rozmów m.in. z ludźmi tworzącymi skład Aplaindygo (podczas Rapsodii będą wykonywać muzyczne podkłady dla uczestników konkursu) oraz innymi przedstawicielami lokalnej sceny. Pomysłów na ciekawe wydarzenia nigdy nie brakuje – wystarczy porozmawiać z osobami, które żyją muzyką i zebrać minimalny budżet (np. na Rapsodię wystarczy 1/10 kwoty jaką przeznaczamy na Dni Świdnicy). Jeśli zaś chodzi o nazwę to zależało mi, żeby odnosiła się do historii naszego miasta i nie była tylko kolejną „bitwą”. Najbardziej znana tego typu impreza w Polsce nazywa się Wielka Bitwa Warszawska. „Bitwę Warszawską” zastąpiliśmy „Rapsodią Świdnicką” (świetna książka o XIV wiecznej Świdnicy) i tak w skrócie pojawiła się nazwa wydarzenia.

Bitwa freestyle to nowość w Świdnicy. Proszę zdradzić kilka szczegółów dotyczących tego wydarzenia.

Bitwa freestyle to słowne pojedynki raperów, którzy rywalizują ze sobą tworząc na żywo zwrotki nawiązujące do wylosowanego chwilę wcześniej tematu. Teksty, które powstają podczas bitew to czysta improwizacja i właśnie umiejętność improwizacji, dobór słownictwa i technika są elementami, które decydują o zwycięstwie.

Czy w sprzedaży dostępne są jeszcze bilety?

Bilety są wciąż dostępne, ale zostało ich już bardzo mało, dlatego radzę pospieszyć się z zakupem bo nie dajemy gwarancji, czy będzie je można kupić w sobotę w Klubie Bolko, gdzie odbędzie się impreza. Jeszce tylko dziś i jutro obowiązuje cena 20 zł za bilet – zapraszam do Informacji Turystycznej lub punktów sieci Ticketpro (m.in. salony Empik).

***

Wielka Rapsodia Świdnicka już 31 maja w Świdnicy w Klubie Bolko. Szczegółowe informacje na temat wydarzeniamożna znaleźć na stronie http://www.sok.com.pl/rapsodia

KONKURS

Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze bilety na sobotnie wydarzenie, aby je zdobyć wystarczy napisać, dlaczego bilety mają trafić właśnie do ciebie – freestyle mile widziany.

Na maile czekamy do 30 maja do godziny 10.00 pod adresem [email protected] W temacie maila prosimy wpisać „Wielka Rapsodia” w mailu koniecznie podaj nam swój numer telefonu.