Strona główna Sport Piłka nożna Wydarli trzy punkty

Wydarli trzy punkty

0

Piłkarze AKS-u Strzegom mieli nadspodziewanie wiele problemów, by odnieść kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego podejmowali na własnym boisku praktycznie zdegradowaną już do okręgówki Pogoń Oleśnica wygrywając po zaciętym boju 2:1.

piłka nożna - uniwersalne

Od początku meczu rywale grali bardzo ofensywnie i w 15. minucie mieli znakomitą okazję do strzelenia pierwszej bramki. Goście nie wykorzystali jednak rzutu karnego i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po godzinie gry przeciwnicy w końcu wyszli na upragnione prowadzenie. Strzegomianie zdołali jednak odwrócić losy spotkania i po golach Mateusza Wernera i Marcina Traczykowskiego pokonali przyjezdnych 2:1.

 

– Przed spotkaniem wszyscy dopisywali nam pewne 3 punkty. Ja jednak przestrzegałem tych optymistów i twierdziłem, że Pogoń nie jest tak słabą drużyną, jak wskazuje tabela. Mecz to potwierdził. Duże słowa uznania dla gości, bo zagrali bardzo dobrze i sprawili nam dużo kłopotów. Swoich podopiecznych chcę pochwalić tym razem podwójnie, bo na tak trudnym boisku potrafili odwrócić niekorzystny wynik. Teraz czekają nas dwa trudne spotkania z czołowymi drużynami – KP Brzeg Dolny i Karkonoszami Jelenia Góra. Jestem umiarkowanym optymistą – powiedział na oficjalnej stronie AKS-u trener Jarosław Krzyżanowski.

 

 

AKS Strzegom – Pogoń Oleśnica 2:1 (0:0)

 

AKS: Nowak, Wiśniewski, Sudoł, Bęś, Marszałek, Domaradzki, Krzyżanowski, Traczykowski, Buryło, Sobczak, Dobrowolski oraz Bober, Rogaczewski, Chmura, Werner

Poprzedni artykułAwanse i nagrody dla strażaków [FOTO]
Następny artykułNajwiększa sala widowiskowa zamknięta [FOTO]