Strona główna Bez kategorii Własna droga ku wspólnej Europie

Własna droga ku wspólnej Europie

0

„Europa – pierwszy gwizdek 2014. Piłka nożna & muzyka” to międzynarodowy projekt wymiany młodzieży polsko-niemieckiej w dziedzinie kultury i sportu, której głównym tematem jest promowanie idei oraz wartości europejskich. Gra na instrumentach dętych i w piłkę nożną – tak już niedługo będzie można spędzić tydzień w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

Krzyżowa

Podczas 7 dni wymiany uczestnikom czas wypełnią warsztaty muzyczne, liczne próby gry w orkiestrze oraz występ na otwarciu Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian CUP w Świdnicy. W planie wymiany znajdą się również zwiedzanie okolic, integracja poprzez warsztaty międzykulturowe, treningi piłki nożnej, warsztaty medialne oraz warsztaty tematyczne.

Tegoroczna edycja projektu ma wyjątkowy charakter. W tym roku mija bowiem 25 lat od obrad Okrągłego Stołu, wyborów czerwcowych i wreszcie obalenia muru berlińskiego. W kontekście tych wydarzeń młodzież spróbuje wyznaczyć własną drogę ku wspólnej Europie. Projekt ma bowiem na celu pokazać młodym ludziom jak ważne jest wzajemne uznanie, tolerancja i szacunek do innych kultur, oraz jaką rolę w tym pełni europejska wspólnota.

Zwieńczeniem spotkania będzie widowiskowy koncert finałowy, który odbędzie się w sobotę,
09 sierpnia 2014, w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Zapraszamy osoby w wieku 10-17 lat do udziału w tygodniowym obozie muzycznym „Europa – pierwszy gwizdek 2014. Piłka nożna & muzyka”.  Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie: www.krzyzowa.org.pl

Informacje i zgłoszenia:
Małgorzata Lisowska
Tel : +48 (74) 85 00 112
E-mail: [email protected]

Organizatorem projektu jest Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, oraz Fundacji Freya von Moltke.

Poprzedni artykułWybiorą Radę Seniorów
Następny artykułNiespodzianka na Dzień Dziecka