Strona główna Sport Jeździectwo Rekordowa liczba zgłoszeń

Rekordowa liczba zgłoszeń

0

Największa w Polsce impreza jeździecka – międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) – Strzegom Horse Trials obędą się już za niespełna miesiąc. Czołówka światowego wkkw zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 26-29 czerwca. W tym roku na strzegomskie zawody zgłosiła się rekordowa liczba 225 koni. Na Strzegom Horse Trials wystartuje najlepszy aktualnie na świecie wkkwista Michael Jung oraz legenda światowego wkkw Andrew Hoy.

 morawa1

Reprezentant Niemiec Michael Jung to obecnie numer jeden w świecie wkkw. Jest aktualnym mistrzem olimpijskim (Londyn 2012), mistrzem świata (Kentucky 2010) i mistrzem Europy (Malmo 2013 i Luhmulen 2011). Na najwyższym podium na Igrzyskach Olimpijskich oraz na mistrzostwach Świata  stawał zarówno indywidualnie jak i drużynowo. W Strzegomiu wystartuje na swoim najbardziej utytułowanym koniu La Biosthetique – Sam FBW. Swój przyjazd do Strzegomia potwierdził również Australijczyk Andrew Hoy – sława światowego wkkw, trzykrotny mistrz olimpijski (Barcelona 1992, Atlanta 1996, Sydney 2000).

 

W tegorocznej edycji strzegomskich zawodów wystartuje 140 zawodników z 20 krajów z całego świata. Najbardziej liczne będą reprezentacje Polski (41 jeźdźców), Włoch (19 jeźdźców) i Niemiec (16 jeźdźców). Na hipodromie w Morawie zobaczymy również reprezentantów Austrii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Węgier i Wielka Brytanii oraz tak odległych państw jak Australia, Indie, Japonia i Tajlandia.

 

Podczas czterech dni sportowych emocji jeźdźcy rywalizować będą w aż sześciu konkursach międzynarodowych, w tym w konkursie Pucharu Narodów – najnowszej i najbardziej prestiżowej serii rozgrywek w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to najbardziej widowiskowa dyscyplina jeździecka. Widzowie mogą podziwiać piękno w ujeżdżeniu, wytrzymałość i odwagę w crossie oraz precyzję w skokach.  Zawody już od 11 lat przyciągają fanów jeździectwa z całej Europy na Hipodrom w Morawie. W programie nie zabraknie również atrakcji pozasportowych jak występy gwiazd, pokazy, liczne atrakcje dla dzieci. Strzegom Horse Trials  to idealny pomysł na spędzenie weekendu poza miastem. Musisz  to koniecznie zobaczyć.

 

Więcej informacji na www.StrzegomHorseTrials.pl