Strona główna Kultura Reaktywacja Dni Goethego

Reaktywacja Dni Goethego

0

W dniach 20-22 czerwca 2014 Fundacja Spichlerz Kultury oraz Teatr Bezdomny w Żarowie pragną powrócić do  tradycji organizowania w Bagieńcu Dni Goethego – niezwykłego spotkania ze sztuką i wyobraźnią.

240px-Goethecut

Ikona wikipedia

 Inspiracją dla wydarzenia jest oczywiście postać Goethego, który pewnego dnia przysiadł na skałce w Bagieńcu, zamyślił się i dostał olśnienia. Od tej pory modne było również się na niej zamyślać. Tym razem do Bagieńca przybędzie szukać inspiracji młodzież z naszego regionu- choć nasza oferta jest przygotowana tak, aby skorzystały z niej osoby w każdym wieku. W programie wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji: spektakle teatralne w wykonaniu Teatru Bezdomnego w Żarowie, warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży, warsztaty plastyczne dla dzieci, warsztaty kuglarskie,  koncerty, slam poetycki, plener fotograficzny, konkursy, czytanie bajek, promocje dobrych książek- i wiele innych, a to wszystko w wyjątkowo malowniczym zakątku, z dala od szumu ulicy, u podnóża starego pałacu, po którym być może nawet Duch Goethego nadal spaceruje od czasu do czasu?

 Jest to wydarzenie wyjątkowe, wymyślone i tworzone przez młodzież ze Świdnicy i Żarowa- przez osoby które tworzą, żyją sztuką i pragną się tą pasją podzielić z innymi. Dlatego nasza Fundacja wspiera organizację Dni Goethego i mamy nadzieję, że po latach przerwy miłośnicy muzyki, poezji, literatury i teatru ale też po prostu osoby, które dobrze i pięknie chcą spędzić czas, spotkają się w czerwcu w Bagieńcu.

 Teraz każdy ma szansę wesprzeć to wyjątkowe wydarzenie!. Aby móc pokryć podstawowe koszty, postanowiliśmy spróbować swoich sił na portalu wwspieramkulture.pl.

Zachęcamy serdecznie wszystkich do wspierania naszej inicjatywy! Można nas znaleźć pod adresem http://wspieramkulture.pl/projekt/625-Dni-Goethego-w-Bagiencu . Dziękujemy z góry za każdą wpłaconą złotówkę. A już od 15 złotych czekają na darczyńców oryginalne nagrody!

 Organizatorzy : Fundacja Spichlerz Kultury, Teatra Bezdomny w Żarowie.

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Gmina Jaworzyna Śląska

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułNowy „Magazyn Swidnica24.pl” już jest!
Następny artykułPogotowie Ratunkowe: Będą duże zmiany